У держбюджеті є кошти для всіх родин, які дійсно потребують допомоги в оплаті житлово-комунальних послуг у зв’язку з підвищенням тарифів на електроенергію. Так, з 1 червня 2024 року до 30 квітня 2025 року встановлена єдина фіксована ціна для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт∙год. Про це під час брифінгу повідомив перший заступник голови Київської ОДА Микола Бойко.
Ворог продовжує атакувати енергетичну інфраструктуру України. Тому підвищення цін на електроенергію є вимушеним, але необхідним кроком. Це допоможе надалі проводити ремонтну кампанію, відновлювати генерацію та підготуватися до пікових навантажень на енергосистему взимку.
«Хочу зазначити, що вартість електроенергії для населення все одно залишається однією з найнижчих в Європі. Оскільки новий тариф покриває лише собівартість виробництва та транспортні витрати без будь-яких надбавок. Для порівняння, ринкова вартість 1 кВт/год електроенергії на сьогодні складає близько 7,5 грн/кВт∙год. Тобто встановлений Урядом тариф покриває близько 60% від реальної вартості», — прокоментував перший заступник голови КОДА.
Він додав, що попри підняття цін на електроенергію, за даними Мінсоцполітики, у держбюджеті є кошти для всіх родин, які дійсно потребують допомоги в оплаті житлово-комунальних послуг. Для мешканців Київщини, які вже отримують субсидії перерахунок буде проведено автоматично. Це буде здійснено за умови, що майновий стан або склад домогосподарства залишилися незмінними.
Якщо родина раніше не отримувала субсидію, але зміна цін за споживання електроенергії суттєво відображається на сімейному бюджеті — потрібно звернутися щодо можливості нарахування субсидії. Заяву можна подати через сайт Пенсійного фонду чи за допомогою Дії.
Також важливо знати:
- За наявності двозонного лічильника, «нічний тариф» складає 2,16 грн/кВт∙год. Налаштування роботи побутової техніки в нічний період дозволить не лише заощадити на оплаті, а й знизить навантаження на електромережу в пікові години.
- Для споживачів, які використовують електроопалювальні установки, протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф у розмірі 2,64 грн/кВт∙год. Така вартість буде при споживанні до 2000 кВт/год електроенергії на місяць. Вартість понад 2000 кВт/год на місяць — 4,32 грн/кВт∙год. Ціна визначається за весь обсяг споживання.
«Ми розуміємо, що сьогодні маємо зробити все можливе для відновлення нашої енергетичної незалежності. Українські енергетики вже довели, що можуть долати найважчі труднощі. А наше завдання — підтримати їх. Адже українці — незламний народ, якому під силу подолати всі виклики та обов’язково перемогти», — розповів Микола Бойко.