І сину нікому буде сказати дороге слово «тато»: у Переяславі попрощалися з Воїном Миколою Співаком

Сьогодні, 7 червня відбулося громадське прощання з Захисником України Миколою СПІВАКОМ. Він загинув на Донеччині, родом із Луганщини, а пішов на війну з Переяслава і сюди ж повернувся «на щиті». Воїну назавжди 47 років.

Чин похорону справили священники ПЦУ в храмі Воскресіння Христового. Прийшло багато містян, представники влади, приїхали колеги з МХП, де до призову працював Микола Миколайович та його колишня дружина Наталія.

Микола Співак народився 24 вересня 1976 року, а в Переяславську громаду приїхав зі Сватового Луганської області після того, як туди зайшли загарбники. Місто перебуває під російською окупацією з 8 березня 2022 року.

– Микола був нашим «золотим» кумом, – каже пані Алла. – Ось попрощатися з ним прийшла його похресниця Кірочка. У нього синочок залишився, ще підліток – він 2010 року народження. А кум був таким життєрадісним, добрим, завжди було допоможе, що треба… Дуже хороша людина. Це така для нас усіх велика втрата…

– Микола Миколайович змушений був покинути своє місто, рідну домівку, бо тоді рятував сім’ю, з якою приїхав у нашу громаду як ВПО, – сказав на прощальному мітингу голова громади Вячеслав Саулко. – Потім він пішов у лави ЗСУ, аби захищати всю Україну і звільняти рідне місто від окупанта. Але ворог не дав змогу виконати все, що ним було омріяно, не встиг наш Герой побачити вільним своє місто. Його сину не буде кому сказати дороге слово «тато»!

Микола Співак буде навіки на нашій Алеї Героїв поряд з іменами земляків. Бо немає поділу на своїх і не своїх, всі воїни на передовій разом захищають українську землю. А ми будемо вічно пам’ятати їхній подвиг.

Автор: Володимир НАБОК

Автор: Володимир НАБОК

Микола Співак був мобілізований 16 червня 2023 року. Служив стрільцем-оператором штурмової роти в/ч А4010 (5-та окрема штурмова Київська бригада) у званні молодшого сержанта Збройних сил України.

Загинув 29 травня 2024 року внаслідок чергової атаки ворожих БпЛА біля села Іванівське Бахмутського району Донецької області. З того часу воїн вважався зниклим безвісти. Рідним працівники військкомату принесли перше трагічне сповіщення як про зниклого безвісти. Всі ще мали надію: а може?…

– Воїн Миколай захищав нашу дорогу українську землю і своїм життям та своєю смертю поєднав два регіони України – Київщину і Луганщину, – сказав на прощанні настоятель Великокаратульського храму отець Віталій. – Він втратив у Сватовому мирне життя і свій дім, знайшов прихисток у нашому краю, але і вічну домівку, тут має Герой свій останній спочинок.

Поховали Захисника Миколу Співака на Заальтицькому кладовищі з усіма військовими почестями.

Співчуття рідним, вічна пам’ять і слава Герою!

Автор: Володимир НАБОК

Автор: Володимир НАБОК

Автор: Володимир Набок

Автор: Володимир Набок

Автор: Володимир Набок

Автор: Володимир Набок

Автор: Володимир Набок

Автор: Володимир Набок

Додати коментар