У Переяславі підсумували масштабний екологічний проєкт «EcoWorldKids»: позашкільники Київщини ділилися результатами

У Переяславському будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді відбулася зустріч керівників позашкільних освітніх закладів Київщини. Напередодні Міжнародного дня охорони навколишнього середовища вони підбили підсумки обласного освітнього соціально-екологічного проєкту «EcoWorldKids», повідомляє Proslav.

У Переяславі підсумували масштабний екологічний проєкт «EcoWorldKids»: позашкільники Київщини ділилися результатами
У Переяславі підсумували масштабний екологічний проєкт «EcoWorldKids»: позашкільники Київщини ділилися результатами

Позашкільників з усієї області у Переяславі вітали директорка БХТДЮМ Ніна Товкун, заступниця міського голови Оксана Степаненко та секретарка Переяславської міської ради Лідія Оверчук.

Екологічний кластер «EcoWorldKids» розроблений КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», щоб активізувати діяльність освітніх закладів Київської області в напрямку екологічної культури. Головна мета – виховувати екологічно свідоме підростаюче покоління.

Кредо проєкту «EcoWorldKids» – «Жити в стилі ЕКО!». Під час його реалізації створювали нові гуртки еколого-натуралістичного спрямування, а учнівську молодь залучали до обговорення і дослідження проблем довкілля. В містах області відкривали арт-майстерні, коуч-студії, лабораторії, проводили воркшопи, форуми, майстер-класи, екскурсії, дослідження, квести…

 

Інна Пахомова, завідувачка екологонатуралістичного відділу КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», розповіла про успіхи й напрацювання екокластеру за 5 років його роботи. А затим розпочалася церемонія нагородження шести позашкільних освітніх закладів, які долучилися до проєкту, серед них і переяславський.

Інна Пахомова

Наприклад, Фастівська станція юних натуралістів розробила проєкт «ZooSmartClub», провідною ідеєю якого є екологізація освітнього простору. Весь заклад виступає як «екогосподарство», а якому вихованці набувають життєвих компетенцій на засадах позитивної взаємодії з природою.

За час реалізації проєкту «Лісовий воркшоп» вихованці учнівського лісництва «Розкішнянське», яке діє при Ставищенському лісництві, засвоїли не лише теоретичні основи лісівничої справи, а й здобули практичні навички догляду за лісовими насадженнями.

Творці проєкту «Природотератія в ландшафтному саду» Дитячого естетико-натуралістичного центру «Камелія» Броварської міської ради поставили за мету наблизити дітей до світу природи, виховати дбайливих господарів, змінити споживацьке ставлення до середовища на естетичне милування красою. «Відновлення здоров’я через спілкування з природою полягає не лише в значному поліпшенні фізичного та психічного стану вихованців, але й у підвищенні інтелектуальних здібностей дитини», – переконані броварські екологи.

Головний принцип проєкту «Коворкінг «Зелена економіка» Центру еколого-натуралістичної творчості «Юннати» Боярської міської ради – формування мислення, орієнтованого на стале майбутнє та відповідні життєві цінності і пріоритети. Його основний меседж: «Побут – сфера прояву екологічно виваженої поведінки та екологічної компетентності».

Вихованці творчої лабораторії «VODA» Центру позашкільної роботи Тетіївської міської ради об’єднали зусилля навколо збереження водних ресурсів свого краю. Свій проєкт вони назвали «Краплина до краплини – майбутне людини», адже вода – це джерело життя, необхідна умова розвитку існування всього живого.

Проєкт «Green generation» Переяславського Будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді поєднав екологію з технікою, мистецтвом, літературою, народознавством та краєзнавством. Вихованців БХТЮДМ максимально спонукали до екологізації власного життя.

«Еколого-естетичне виховання визнається у наш час одним із надважливих напрямів естетичного виховання. Тож новизна еколого-естетичного проекту «Green generation» полягає у практичній спрямованості діяльності дітей, участі в заходах з охорони природи, що дозволяє формувати у вихованців не тільки міцні й глибокі знання у галузі екології, а й прагнення до активної діяльності щодо збереження та охорони природи, її багатства і краси», – так представила проєкт переяславських юних екологів його керівниця Ніна Товкун.

Алла Радзівілл, в.о. директора К3 КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» вручила всім керівникам регіональних проєктів подяки від Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Департаменту освіти і науки Київської ОДА та відзнаку проєкту «EcoWorldKids». Після офіційної частини для освітян провели екскурсію Переяславом.

 

Додати коментар