Перерахунок “мінімалки”, демобілізація строковиків та допомога для ВПО. Що зміниться в квітні для українців

В Україні з 1 квітня зросте мінімальна заробітна плата, що вплине на розмір виплат та податків, а також відбудеться перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів, крім того, вступники зможуть до 15 квітня проходити реєстрацію на НМТ та вносити зміни щодо певних пунктів в електроному кабінеті.

Підвищення мінімальної зарплати:

З квітня 2024 року підвищується мінімальна зарплата в Україні – на 900 грн. Якщо до цього вона становила 7100 грн/місяць, то тепер буде 8000 грн. Це означає, що оплата праці за виконану місячну або годинну норму не може бути нижчою за цю цифру.

Разом із “мінімалкою” зростуть і штрафи для недобросовісних роботодавців. У разі порушення трудового законодавства – наприклад, робота без оформлення трудового договору, затримка або виплата неповної зарплати тощо – потрібно буде сплатити штраф у розмірі від 16 тис до 128 тис грн.
Підвищення податків

Зі зростанням “мінімалки” підвищуються і податки, тепер вони будуть такими:

  • ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) – 18% від мінімалки, що становитиме 1440 грн;
  • військовий збір – 1,5% від МЗП, що дорівнює 120 грн;
  • ЄСВ (єдиний внесок на загальнообов’язкове державне страхування) – 22%, що з 1 квітня становитиме 1760 грн.

Мінімальна пенсія в Україні, яка прив’язана до мінімальної зарплати, для деяких категорій пенсіонерів також зросте.

Підвищення мінімальної пенсії та перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам

З 1 квітня підвищують мінімальну пенсію для 65-річних непрацюючих пенсіонерів зі стажем 30/35 років (відповідно для жінок і чоловіків). Тепер мінімальна пенсія становитиме 3200 грн (це 40% від мінімальної зарплати).

Що стосується пенсіонерів, які працюють, то на них з 1 квітня чекає перерахунок пенсії. Він буде автоматичним і з урахуванням оновленого страхового стажу. Ці виплати після перерахунку будуть індивідуальними для кожного.

Виплати переселенцям

Після того, як з 1 березня 2024 року змінилися правила виплат ВПО, то кількість таких одержувачів значно зменшилася.

Але в березні Кабмін переглянув допомогу переселенцям і вніс зміни до нового порядку виплат – подовжив термін подачі заяви до 30 квітня 2024 року і розширив список одержувачів.

Демобілізація строковиків

У квітні починається демобілізація військовослужбовців строкової військової служби, призваних до ЗСУ до початку повномасштабної війни в Україні. Демобілізацію проводять відповідно до указу №149/2024 президента України.

Ввезення гуманітарної допомоги в Україну

Також з 1 квітня, для того, щоб ввезти в Україну гумдопомогу, потрібно буде реєструватися в онлайн-системі. Тепер весь облік гуманітарки вестиме Автоматизована система реєстрації.

Цей механізм дасть змогу бачити, яку гуманітарну допомогу ввозять і куди вона розподіляється потім. Крім цього, можна також буде відстежувати, що буде ввозитися і запобігати подвоєнню допомоги.

Реєстрація на НМТ через “Дію”

Наразі триває реєстрація на участь у Національному мультипредметному тестуванні (НМТ) – до 11 квітня 2024 року. Тепер це можна зробити через застосунок “Дія”.

Збільшення вартості закордонного паспорту

У Державній міграційній службі України пояснили, що подорожчання вартості закордонного паспорту пов’язано зі зміною вартості бланків ДП “Поліграфічний комбінат “Україна”.

З квітня місяця вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон становитиме:

  • до 7 робочих днів та до 3 робочих днів (у разі наявності підстав) зростає з 1496 грн. (992 грн. — вартість адмінпослуги та 504 грн. — вартість бланка) до 1598 грн. (992 грн. — вартість адмінпослуги та 606 грн. — вартість бланка);
  • до 20 робочих днів — з 856 грн. (352 грн. — вартість адмінпослуги та 504 грн. — вартість бланка) до 958 грн. (352 грн. — вартість адмінпослуги та 606 грн. — вартість бланка).

“Звертаємо увагу, що громадяни України, які оплатили адміністративні послуги та подали заяви для оформлення документів до 31.03.2024, отримають документи за старою ціною. Ті ж особи, які оплатили адмінпослуги до 31.03.2024, але заяву для оформлення документів ще не подавали, зможуть здійснити доплату за тарифами, що діятимуть на момент подачі відповідних заяв”, — йдеться у повідомленні ДМСУ.

Джерело

 

Додати коментар