Друга в Україні мобільна аудіовізуальна студія “Контента” запрацювала в Переяславі. Сьогодні платформу для створення подкастів, треків, кліпів та іншого аудіо- й відеоконтенту презентували в молодіжному центрі “Зустріч”. Які можливості відтепер відкриваються для підлітків і молоді нашого міста, розповідає Переяслав.City.
Крута інтерактивна платформа
– Нам би доступ до такої студії тоді, як зароджувався “Драбадан”. Для молоді “Контента” – це якісна платформа для самореалізації та креативного розвитку – прокоментував появу аудіовізуальної студії в Переяславі Андрій Корж, керівник гурту “Драбадан”.
Марк Мельник, керівник студії звукозапису ЦКМ, зауважує, що “Контента” є крутим інтерактивним стартапом для молодіжного інтерактиву. Підлітки та молодь приходитимуть сюди аби навчитися створювати аудіовізуальний продукт на безоплатній основі. На думку Марка, це надзвичайно крута можливість.
– Крім того, молодь тут може розширювати свій кругозір, обмінюватися ідеями, працювати над спільними проектами. У нашому місті з’явився крутий майданчик для розвитку – не треба вкладати кошти і шукати інструменти, – акцентував переяславець.
Марк уже планує, як буде використовувати технічне оснащення студії у своїй роботі, а також для реалізації різних цікавих проектів. Після презентації навіть спробував розібратися, які можливості вона має.
Перелік функціоналу студії, насправді, широкий:
- запис вокалу;
- інструментальний аудіозапис;
- зведення треків;
- запис стрімів;
- прямі ефіри на платформах соцмереж чи в YouTube;
- створення подкастів;
- робота з ліцензійним програмним забезпеченням;
- фотоконтент;
- оформлення візуалу;
- проведення воркшопів тощо.
Як “Контента” потрапила до Переяслава
Андрій Іващенко, керівник молодіжного центру “Зустріч” розповів, що знайомство з представниками громадського об’єднання “Культурна платформа Закарпаття” і, власне, нинішня з ними співпраця є приємною випадковістю:
– Мені подзвонили якось хлопці з ЮНІСЕФ і кажуть “Андрій там є крута команда, вам треба поспілкуватися, можливо, зійдетесь у певних ідеях”. І от через деякий час “Культурна платформа Закарпаття” вже приїздить до нас із проектом “Спільно Кемп”, програма якого є креативною і розроблена для підлітків та молоді 10-19 років. Після насиченого тижня нашої співпраці в Переяславі, вони розказали мені, що планують реалізувати інтерактивний проект, щось, на кшталт, куточка, де б молодь могла розвивати аудіовізуальне мистецтво. Це, звичайно ж, мене зацікавило.
Згодом, Яна телефонує і повідомляє: “Андрій, ми вже відкрили аудіовізуальну студію в Чернігові, а от друга їде до вас”. І ось – ми маємо в молодіжному центрі студію “Контента”.
Обладнанням, яке має студія, може скористатися кожен, кому це цікаво і хто займається музикою, блогінгом чи створює контент. І при цьому, абсолютно безкоштовно. Однак, додає Андрій Іващенко, варто розуміти, що студія “Контента” не є власністю міста чи молодіжного центру.
– ГО “Культурна платформа Закарпаття” та ЮНІСЕФ передали нам студію в, так би мовити, безоплатну оренду і термін використання “Контенти” молоддю Переяслава залежатиме від того, який на її базі буде створюватися продукт. Тобто, для авторів проекту важливо щоб був позитивний результат використання інтерактивного аудіовізуального майданчика.
– Відбір молодіжних осередків, де запрацюють аудіовізуальні студії, ще триває, – зауважила Яна Полупанова, комунікаційна директорка ГО “Культурна платформа Закарпаття”. – У Переяславі ми відкрили тільки другу таку. Загалом їх буде 20. До міст чи селищ, у яких вони мають з’явитися, наша організація висуває певні вимоги. Тобто, громади мають відповідати кільком критеріям. Найперше – це бажання підлітків та молоді розвиватися, другий фактор, не менш важливий – наявність “притомних” дорослих, як працюють з молоддю, готові підтримувати молодіжні ініціативи та допомагати в їхніх починаннях. У Переяславі такою людиною точно є Андрій Іващенко. Вашому місту і нам з таким куратором молодіжного центру пощастило.
Звертаємо ми ще увагу на інфраструктуру населеного пункту. Зрозуміло, що наявність навчальних та позашкільних закладів, особливо музичних шкіл, а також коледжів, центрів профтехосвіти та університетів, шанси громади на отримання студії “Контента” підвищують, бо це, власне, своєрідні “кузні” молодих, креативних, творчих і активних людей.
Про студію “Контента”
“Контента” – це аудіовізуальна студія, придатна для індивідуальної студійної роботи та проведення групових занять і лекцій. Тут можна записувати вокал і музичні інструменти, зводити їх у власні музичні треки. Також студію можна використовувати для запису та зйомки подкастів, організації трансляцій.
“Контента” створена для підлітків й молоді. Проєкт розроблено ГО “Культурна платформа Закарпаття” (засновник Євген Забарило) та архітектурним офісом ФОРМА за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. У 2024 заплановано відкриття 20 осередків у молодіжних центрах.
Студія представляє собою своєрідний багатофункціональний кейс, у якому є меблі для створення самої студії звукозапису, облаштування місця для проведення лекцій чи молодіжних івентів, мікрофони, навушники, фотоапарат, штативи, світло, різні кабелі, колонки, мікшерний пульт тощо.
– Ця студія – новинка і потужна база для креативної молоді. Тепер можна прийти і просто спробувати щось робити. І що більше спроб, то більший успіх, – підкреслив під час презентації “Контенти” засновник громадського об’єднання “Культурна платформа Закарпаття” Євген Забарило.