Спільнота Ukraїner запустила документальний серіал про українців, які повернулися в Україну у часи повномасштабної війни

Спільнота Ukraїner запустила документальний серіал «Повернення додому», у якому буде розповідати про тих українців, які вирішили повернутися до країни, щоб бути корисними. Про це Ukraїner повідомив «Детектор медіа» пресрелізом.

За даними Українського центру економічної стратегії, що станом на кінець червня 2023 року за кордоном перебувало до 6 млн 700 тисяч українців, здебільшого це жінки з дітьми, йдеться у повідомленні Ukraїner.

«Як і коли повертатися — складне рішення, яке кожен має ухвалити самостійно. Команда Ukraїner вирішила долучитись до цієї дискусії і надати голос тим, хто вже ухвалив його і повернувся до України. Героями серії документальних інтерв’ю стали українці з різними досвідами — бізнесмени, активісти, науковці, студенти», — коментують члени команди Ukraїner.

«Цих людей об’єднує рішення повернутися з-за кордону в Україну і планувати саме тут своє майбутнє, попри всі небезпеки, — розповіла продюсерка докпроєкту «Повернення додому» Єлизавета Цимбаліст. — Ми хочемо ділитися історіями цих людей і показувати, що питання відчуття дому є важливим і часто болючим».

У першій серії документального серіалу «Повернення додому», яка вже є доступною на ютуб-каналі Ukraїner, — історії тих українців, які повернулися, щоб доєднатися до війська. Серед них — айтівець Андрій Баніт, який до повномасштабного російського вторгнення мешкав на Шри-Ланці. Маючи досвід служби в АТО, чоловік вирішив повернутися в Україну, щоб захищати її від російських загабників.

Героєм першого епізоду серіалу став також ресторатор Роман Мироненко, який після восьми років життя у Марселі залишив у Франції родину і власний бізнес, щоб доєднатися до оборони рідної країни. 

Своєю історією у першій серії ділиться й харків’янка Анна. Дівчина залишила навчання в Бельгії і нині працює стрільчинею-санітаркою медроти 47 окремої механізованої бригади «Маґура».

«Кожній людині, яка перебуває за кордоном, треба уявити, яким буде моє життя, якщо України не буде. Уявити, що вся територія аж до Польщі окупована росією. Чи зможете ви продовжувати своє життя в тій якості, в якій ви проживаєте його зараз? Це і все питання», — вважає захисниця Анна.

Додати коментар