Цього року переяславська гімназія №3 відзначає ювілей. Навчальному закладу 6 грудня виповнилось 70 років. З цієї нагоди Proslav завітав у гості й поспілкувався з директором Володимиром Кондусем, який вкладає свою енергію, душу та накопичені знання у розвиток освітянської родини.
Хто свого часу очолював заклад
Володимир Іванович розповів, що відповідно до офіційних документів, навчальний заклад розпочав свою роботу 6 грудня 1953 року. Першим очолив школу Іван Максимович Ткаченко, якому на фасаді гімназії №3 встановлена меморіальна дошка.
«Її встановили, якщо мені не зраджує пам’ять, у момент відзначення 50-річного ювілею закладу», – додав пан Кондусь.
Після Ткаченка навчальним закладом керував пан Дейнега, згодом – Лоха, а вже після цього – попередник нинішнього директора Володимир Васильович Репа.
«Прихід на посаду директора школи №3 викарбувався у моїй пам’яті назавжди. Це було 26 травня 2009 року», – поділився спогадами Володимир Іванович.
Про перші враження на посаді
Пан Кондусь зазначив, що коли вперше переступив поріг школи, відчув, що потрібно буде дуже багато працювати.
«Потрібно буде працювати, не покладаючи рук. В цілому, сталось так, як я і відчув. Адже необхідно було оновлювати заклад. Було дуже багато матеріальних проблем: з дахом, внутрішнім станом кабінетів, вікнами тощо. Однак по-тихеньку, спільно з батьками ми почали рухатись задля оновлення закладу освіти й створення позитивної атмосфери – середовища, у якому було б комфортно, перш за все, дітям та педагогам, які тут працюють», – розповів директор.
Володимир Іванович наголосив, що за період від 2009 року завдяки спільній праці батьків та педагогів вдалось зробити дуже багато.
«Я думаю, що різниця у розрізі років відчутна. Кожен, хто переступає поріг гімназії №3 може з першого погляду відчути, що часу дарма тут не гаяли», – зауважив освітянин.
Водночас пан Кондусь й віддав належне попереднім керівникам. За його словами, усі директори прикладали чимало зусиль задля того, щоб навчальний заклад зберігся й продовжував навчати дітей.
«Я переконаний у тому, що усі вони докладали надзвичайно великі зусилля для того, щоб заклад працював та розвивався. Тут без перебільшення. Однак мушу зазначати, що попередні часи були трішечки іншими», – зауважив керівник гімназії.
Про сьогодення
У розмові з Proslav директор освітнього закладу зазначив, що за останні роки, не зважаючи на усі складнощі, вдалось досягти певних успіхів.
«Все ж таки, незважаючи на сьогоднішні проблеми та негаразди, ми продовжуємо рухатись уперед і розвиватись. За останні навіть 5 років нам вдалось досягнути надзвичайних успіхів – втілити велику кількість проектів та зайняти призові місця на різноманітних конкурсах», – розповів Володимир Іванович та запевнив, що й надалі заклад буде докладати усіх зусиль для здобуття нових перемог.
Наразі у гімназії навчається 293 дитини, яким опікується невеликий, однак креативний й талановитий педагогічний колектив, що складається з 41-го працівника, 31 з яких – вчителі.
«Це зовсім маленька родина, але вона надзвичайно дружня та відповідальна. Ми разом творимо дуже багато всього», – зазначив Кондусь.
Які найвизначніші досягнення гімназії №3 можна виділити
Переяславська гімназія №3 відома у громаді й за її межами завдяки своїм екологічним проектам. Ми запитали пана Кондуся які ще досягнення, крім цього можна виділити.
«Правда, що наш головний напрямок закладу – це екологія, екологічна культура, сталий розвиток. Я можу з впевненістю сказати, що наша освітянська родина намагається жити, дотримуючись цієї філософії», – відповів директор й додав, що у закладі продовжують сортувати сміття.
Володимир Іванович додав, що у приміщенні гімназії є міні-сортувальна станція та відповідний агрегат для пресування пластику. Володимир Іванович наголосив, що цей напрямок, у першу чергу, спрямований на виховання у дітях любові до планети. За його словами, юне покоління повинно передати наступникам екологічно-чисту природу.
У 2021 році переяславська гімназія №3 стала еко-школою року, посівши друге місце.
Інноваційні підходи у фізичній культурі
«На сьогодні, наш заклад є осередком з інновацій у фізичній культурі. Завдяки креативним вчителям Дмитру Леонідовичу Савіку та Володимиру Олексійовичу Бражнику вдається впроваджувати у гімназії на уроках нові модулі з фізкультури», – розповів Кондусь.
Окрім цього, за словами керівника гімназії, поряд з приміщенням закладу знаходиться активний парк, яким завідує пан Бражник. Це соціальний проект за ініціативи Президента України. Також у навчальному закладі працює клуб Juniors руху Олександра Педана. До нього входить 20 міст України, у тому числі й Переяслав.
«Я вважаю, що саме наш заклад освіти є осередком інновацій з фізичної культури у громаді. Оскільки, цей напрямок також є дуже актуальним у наш час. Діти тривалий час проводять за комп’ютером, з гаджетами, мало рухаються. Тому, наше завдання – підвищити рухливість молодого покоління. Й не тільки на уроках, а й у позаурочний час», – зауважив директор.
Волонтерська діяльність
Пан Кондусь вказав, що гімназія №3 так само, як й інші освітні заклади України долучаються до волонтерського руху.
«Ми маємо допомагати нашим захисникам. Тому, ми неупинно працюємо, щоб хоч якось підтримати воїнів. Ми виготовляємо окопні свічки, плетемо теплі речі й долучаємо до цих процесів не тільки учнів, а їхніх батьків. Тобто, співпраця з батьками у цьому напрямку, як й у всіх інших дуже потужна», – розповів освітянин.
За словами Володимира Івановича, саме ці три напрямки, у яких гімназія «почувається, як риба у воді». Він наголосив, що колектив закладу має великий досвід, яким залюбки діляться з громадами України й Київщини, зокрема.
Про «капсулу часу» у гімназії №3
У приміщенні переяславської гімназії №3 є «капсула часу». Ми запитали директора, чого б він побажав закладу, колективу та дітям через 100 років.
«Ну, через 100 років це буде дуже багато (усміхається – ред.). Встановлюючи цей об’єкт, ми хотіли, щоб наші гості залишали після себе свої побажання, думки й висловлювання», – поділився задумом Кондусь.
Володимир Іванович зазначив, що «капсула часу» перебуватиме у приміщенні гімназії до Нового року. Тож кожен, хто завітає до закладу зможе поділитись своїми враженнями та побажаннями. За його словами, відкрити її планують на наступний ювілей 80-річчя – у 2033 році.
«Особисто я б побажав своїй рідній гімназії продовження існування і життя дуже-дуже довго. Час летить максимально швидко. І мені хотілося б, щоб вона існувала і коли їй буде 100 років і більше. Водночас я переконаний, що це бажання справдиться й вона буде продовжувати навчати дітей… Також бажаю гімназії життя спокійного, але й яскравого. Такого, яке було у нас до початку війни. Оскільки я людина оптимістична, переконаний, що так і буде», – підкреслив директор.
Також він побажав, щоб у закладі освіти навчалося багато дітей, щоб у ньому завжди лунав сміх і завжди було весело.
«Бажаю, щоб у нашому закладі можна було не тільки здобути якісь знання, а й навчитись життєвим азам. Тому дуже хотілося б, щоб до школи приходили молоді, креативні та сучасні вчителі, які люблять дітей і захоплені своєю професією», – додав пан Кондусь.