У Тарасівці на Київщині відкрили «Містечко Хансена», де отримують житло люди, які втратили свої оселі

У Тарасівці на Київщині відкрили першу чергу «Містечка Хансена». Це житло для родин, які втратили свої оселі внаслідок російської агресії. Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, який взяв участь у відкритті містечка. 

Будівництво фінансує благодійна організація To Ukraine With Love. Основний інвестор цього проєкту – Делл Лой Хансен. Ключі від осель першої черги отримають 80 родин. Це понад 300 внутрішньо переміщених осіб, з яких 104 – діти. 

Руслан Кравченко подякував засновниці Фонду  To Ukraine With Love Світлані Міллер та Деллу Лой Хансену за колосальну допомогу Україні та українцям у цей скрутний час. 

Будівництво розбите на 4 черги. Загалом буде побудовано 432 квартири у зблокованих будинках. Першу чергу побудували в рекордно короткі терміни. Роботи почали в червні цього року.

«Сьогодні вже перші мешканці вʼїхали до своїх осель. Одна з родин – подвійні переселенці. Сергій та Ганна у 2014 році через окупацію росіян покинули Донецьк та переїхали до Маріуполя. Там знімали квартиру, але внаслідок потрапляння авіабомби житло повністю знищене. Кожна родина, яка вселилася в «Містечко Хансена», має важку життєву історію. Але люди не втрачають оптимізм, віру в Перемогу! Та будують плани на майбутнє», – сказав Руслан Кравченко. 

«Моя місія – повернути людям відчуття гідності, подарувати тепло та любов тим, хто втратив житло внаслідок окупації. Коли люди розказують свої історії – розривається серце. Але я щасливий, що маю можливість повернути людям гідне життя і житло», – сказав Делл Лой Хансен. Зі свого боку директорка організації Світлана Міллер додала, що українцям потрібна допомога та підтримка сьогодні, а не після перемоги, тому реалізуються такі проєкти саме зараз. 

Нові помешкання – трьох типів. Це:

  • 16 типових будинків із гаражем, кожен на 110 м²;
  • 40 двокімнатних квартир (8 із них – інклюзивні, де зможуть з комфортом розміститися маломобільні мешканці); 
  • 24 трикімнатні квартири. 

Начальник КОВА додав, що адміністрація зі свого свого боку надала весь можливий супровід під час будівництва.

«Ми допомогли з містобудівною документацією, земельними питаннями, електрикою, зробили дорогу тощо. Зрештою допомогли й із введенням в експлуатацію першої черги новобудов», – додав Руслан Кравченко. 

Роботи активно тривають. Другу чергу благодійники планують ввести вже у грудні цього року. Будинки здаватимуться в оренду на безоплатній основі терміном на 5 років. Оселі обладнуються всім необхідним для комфортного проживання: меблями, сучасною технікою, текстилем та посудом. Згодом на території містечка побудують школу на 600 учнів. Буде й й дитячий садочок на 70 дітей, бібліотека, публічні простори, кухня тощо.

           

Додати коментар