Про це розповів Державний секретар Міністерства у справах ветеранів України Віталій Загайний на загальних зборах Всеукраїнської Асоціації об’єднаних територіальних громад, а також про старт та основну проблематику ініційованого відомством пілотного проєкту з розбудови сервісних офісів та роботи в них помічників ветеранів як складової системи повернення наших військових до цивільного життя. Також він наголосив на важливості рішення Уряду про створення у держадміністраціях самостійних структурних підрозділів з питань ветеранської політики, що сприятиме її реалізації у громадах.
На Закарпатті відбулися загальні збори Всеукраїнської Асоціації об’єднаних територіальних громад, де в порядку денному були заплановані обговорення актуальних питань, що хвилюють представників органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану. Серед важливих контекстів, про які говорили представники ТГ, були особливості організації роботи з ветеранами та членами їх сімей та аспекти інтеграція демобілізованих осіб у цивільне життя територіальних громад.
«Ці структурні підрозділи допомагатимуть координувати реалізацію державної ветеранської політики на місцях, швидше доносити її постулати від центрального рівня до територіальної громади. Це забезпечуватиме комплексний і людино-центричний підхід на шляху впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя», — пояснив державний секретар.
Нагадаємо, що за ініціативи Мінветеранів Уряд вніс зміни до постанови КМУ № 606, згідно з якими з 1 жовтня 2023 року в обласних, Київській міській, районних в місті Києві державних адміністраціях запрацюють окремі структурні підрозділи з питань ветеранської політики.