Зміни до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садівний матеріал

Відділ контролю в сфері насінництва, розсадництва та якості зерна  управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області звертає увагу, що Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2023 р. № 637 внесені зміни до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал.

Документ розроблено для виконання євроінтеграційних зобов’язань України щодо вдосконалення процедури оцінки відповідності насіння і садивного матеріалу при визначенні їх сортових якостей. Зокрема, спрощення умов ведення насінництва та розсадництва, а також реалізації конкурентної політики під час польового оцінювання як складової процедури сертифікації.

Згідно постанови № 637 орган із сертифікації розглядає заявку, проводить перевірку документів, та не пізніше десяти робочих днів після отримання заявки надсилає заявнику в електронній або паперовій формі повідомлення про можливість виконання робіт із сертифікації, в якому відповідно до поданої заявки зазначається аудитор із сертифікації (агроном-інспектор) (залежно від категорії насіння та садивного матеріалу).

Для проведення робіт із польового оцінювання категорій сертифікованого насіння заявник може укладати договір про надання послуги із польового оцінювання безпосередньо із аудитором із сертифікації (агрономом-інспектором), який провадить свою діяльність як незалежний експерт. В таких випадках орган із сертифікації приймає рішення про вибіркове оцінювання (не менше п’яти відсотків) робіт (посівів або насаджень, щодо яких проводиться польове оцінювання) такого аудитора із сертифікації (агронома-інспектора) у порядку, встановленому Мінагрополітики. 

Аудитор із сертифікації (агроном-інспектор), який провадить свою діяльність як незалежний експерт, під час виконання робіт із визначення сортових якостей насіння та садивного матеріалу забезпечує: дотримання конфіденційності щодо інформації, яку він отримує в процесі виконання робіт; незалежність від комерційних та інших інтересів суб’єкта насінництва та розсадництва; інформування органу із сертифікації про будь-який зв’язок із суб’єктом насінництва та розсадництва. 

За результатами проведення польового оцінювання, в разі відповідності посіву аудитор із сертифікації (агроном-інспектор), який проводив роботу із визначення сортових якостей насіння та садивного матеріалу (польове оцінювання) складає у трьох примірниках акт польового оцінювання, форма якого затверджується Мінагрополітики.

У разі невідповідності посіву вимогам, встановленим законодавством у сфері насінництва та розсадництва, аудитор із сертифікації (агроном-інспектор) вилучає посів із числа насіннєвих та складає у трьох примірниках акт бракування насіннєвого посіву або маточних насаджень та полів розсадника багаторічних рослин, форма якого затверджується Мінагрополітики.

Аудитор із сертифікації (агроном-інспектор) несе персональну відповідальність за достовірність відомостей, внесених до виданих актів польового оцінювання або актів бракування, та веде їх облік. 

Провідний спеціаліст відділу контролю в

сфері насінництва, розсадництва та якості зерна  

 Бражник О.М.         

  

Додати коментар