На Київщині розпочинається вступна кампанія до закладів фахової передвищої та професійно-технічної освіти. Про це розповіла під час брифінгу заступниця начальника Київської ОВА Жанна Осипенко.
На території області функціонують 33 заклади професійної освіти: 22 заклади професійно-технічної освіти, 11 фахової передвищої освіти (коледжів). Крім того, функціонують відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти.
«Підготовка робітничих професій здійснюється за 11 напрямами економічної діяльності та 70 професіями. Це досить велика цифра, яка дозволяє нам забезпечити всі потреби економіки Київської області в будь-яких фахівцях», – повідомила Жанна Осипенко.
За словами заступниці начальника КОВА, вступна кампанія 2023 року в закладах професійної освіти враховує особливості воєнного стану. Враховуючи, що здобувати професійну освіту будуть також внутрішньо переміщені особи, було прийнято рішення про збільшення обсягів регіонального замовлення на 10% порівняно з минулим роком.
З 23 червня розпочинається реєстрація електронних кабінетів для вступників до закладів фахової передвищої освіти на базі 9 класів, а з 1 липня – на базі 11 класів. Подання заяв для вступників 9 класів, які претендують на місця, що фінансуються з коштів державного чи обласного бюджетів, триватиме до 13 липня.
Заступниця очільника обладміністрації зауважила, що до коледжів випускники 11 класів мають право вступати як за результатами національного мультипредметного тесту, так і за співбесідою та творчими конкурсами. Зарахування їх на бюджетну форму навчання завершиться до 31 липня.
Після завершення роботи пунктів НМТ у липні почнеться також нова вступна сесія: бакалаври складатимуть вступні іспити до магістратури. Цього року в регіоні працюватиме 10 таких закладів. Вступні випробування триватимуть протягом десяти днів, оскільки велика кількість студентів вибрала місцем складання Київську область.
«Літо в закладах освіти області буде по-хорошому спекотними. Впевнені, що 1 вересня матимемо гарний вмотивований контингент із наших випускників шкіл, які прийдуть навчатися до профтехів, коледжів, університетів, бо саме їм у майбутньому відбудовувати і відроджувати нашу Україну», – зазначила Жанна Осипенко.
Крім цього, у області велику увагу приділяють підготовці дорослого населення. Це і підвищення кваліфікації, і здобуття нової професії, й перекваліфікація. Так, протягом 2023 року вже 800 осіб здобули професійну освіту на короткотермінових курсах за кошти юридичних і фізичних осіб.
«Особливо важливим здобути нову професію і перекваліфікуватися за короткий термін стало для внутрішньо переміщених осіб, які буквально за місяць отримували базові знання й змогу бути конкурентоспроможними на ринку праці», – наголосила заступниця начальника обладміністрації.
Також Київська ОВА співпрацює з Київським обласним центром зайнятості. Відповідно до визначеного переліку професій заклади освіти можуть здійснювати перепідготовку дорослого населення за ваучерами. Наразі підписано договори про навчання за ваучерами Бориспільським, Рокитнянським професійними ліцеями та Богуславським центром професійно-технічної освіти.
Зокрема, за ваучерами розпочали підготовку кухарів шкільних їдалень на короткотермінових курсах у рамках реформи шкільного харчування.