Підтримка внутрішньо переміщених осіб є одним із пріоритетів для Київської обласної військової адміністрації. Наше завдання – піклуватися про людей, які через російських окупантів вимушено покинули свої домівки, та створити для них гідні умови життя. Про це заявив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко під час обговорення питань, які стосуються ВПО, в рамках заходу до Всесвітнього дня біженців за участі Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук, представниці УВКБ ООН в Україні Кароліни Ліндхольм Біллінг, представників регіональної та місцевої влади.
Руслан Кравченко повідомив, що на Київщині сьогодні офіційно зареєстровано понад 330 тисяч ВПО. Це в 6 разів більше, ніж було на початку повномасштабного вторгнення. Він наголосив, що особливу увагу приділяють дітям, особам з інвалідністю та пенсіонерам.
Для тимчасового розміщення створено 94 місця компактного проживання, у тому числі 17 модульних містечок, які відкрили завдяки підтримці уряду Польщі та Фінляндії. У рамках реалізації урядової програми «Прихисток» у квартирах і приватних оселях із 24 лютого минулого року розміщено понад 142 тисячі осіб. Щомісяця понад 102 тисячі сімей отримують державну допомогу на проживання.
«Однак ми всі розуміємо, що людям потрібне капітальне житло для довготривалого комфортного проживання. КОВА вже реалізовує низку програм, які сприятимуть вирішенню цієї проблеми. Йдеться про відбудову приватних будинків, закупівлю квартир, реконструкцію наявних приміщень. Зокрема, запланована реконструкція під соціальне житло 6 гуртожитків профтехучилищ. Для тих, хто потребує стороннього догляду, також буде збільшена кількість місць у відповідних закладах», – зазначив начальник КОВА.
Ще одним важливим питанням є інтеграція внутрішньо переміщених осіб до тих громад, у яких вони мешкають, їх соціальний захист, працевлаштування, надання медичної допомоги, правової та психологічної підтримки.
Через військову агресію до Київщини релоковано 72 підприємства. З початку повномасштабного вторгнення 1,5 тис. внутрішньо переміщених осіб уже працевлаштовано.
«Ми вдячні всім міжнародним партнерам, які долучаються до допомоги ВПО на Київщині. І надалі сприятимемо адаптації тих, хто вимушено покинув свої оселі, плануємо запровадити надання матеріальної допомоги на харчування. Усі ці заходи пришвидшать соціальну адаптацію внутрішньо переміщених осіб, а також посилять економічний потенціал Київщини», – додав Руслан Кравченко.