Увага! Підступні інфекційні хвороби влітку!

Лі­то –  най­більш спри­ят­ли­вий час для ви­ник­нення та роз­повсюд­ження ін­фекційних хвороб, шляхом передачі яких є вода, адже саме в цей період ство­рю­ють­ся спри­ят­ли­ві умо­ви для розмножування та розповсюдження збудників патогенних мікроорганізмів.

Забруднення води патогенними мікроорганізмами відбувається багатьма шляхами. Найбільш часто – в наслідок спуску в водойми неочищених стічних вод. Особливу небезпеку становлять каналізаційні стоки промислових підприємств, що переробляють тваринну сировину. Також  водоймища можуть бути забруднені виділеннями корів, що купаються у водоймі, диких тварин, гризунів або водоплавних птахів. Таким чином в воду попадають збудники інфекційних хвороб з водним шляхом передачі.

Все це ро­бить во­ду  не­без­печною в епі­де­мі­оло­гіч­но­му від­но­шен­ні. Тому неприпустимо ковтати воду з водойми під час купання і мити в ній фрукти або овочі перед їх вживанням.

Деякі з інфекційних хвороб, фактором передачі яких є вода відкритих водойм:

Лямбліоз. Перші ознаки захворювання з’являються через 1-2 тижні після випадкового ковтання зараженої води під час купання.  Симптоми: діарея, нудота, біль в животі. Небезпека – сильне зневоднення організму.

Лептоспіроз. Хвороба починається з головного болю, високої температури тіла, болі у литкових м’язах, в животі. Переважно уражаються нирки, печінка, нервова система. Супроводжується розвитком інтоксикації, геморагічним синдромом, нерідко жовтухою. Зараження відбувається під час умивання, купання та ковтання зараженої води водойм.

Холера. Характеризується діареєю, блювотою, біллю у животі. Швидко призводить до зневоднення  та  зменшення концентрації мінеральних речовин в організмі. Без належного лікування може призвести до смерті.

Пам’ятайте! Дотримання елементарних правил збереже Ваше здоров’я.

  • Для безпечного купання користуйтеся лише офіційно відведеними  органами місцевого самоврядування місцями;
  • Звертайте увагу на сигнальні знаки (прапорці, таблички), що повідомляють про забруднення водойми;
  • Не купайтесь у водоймах, біля яких є очисні споруди, заводи, підприємства, фермерські господарства;
  • Утримуйтеся від купання у водоймі, де плавають качки або купається велика рогата худоба;
  • Під час купання намагайтеся не ковтати воду;
  • Після купання обов’язково приймайте душ з милом, а садна і ранки обробляйте спеціальними дезінфікуючими засобами;
  • Під час заміських прогулянок майте  з собою достатній індивідуальний запас питної води;
  • Не заходьте у воду серед заростей болотних рослин.

 

Додати коментар