Електрики достатньо, але все ж варто економити: як підрив Каховської ГЕС вплинув на енергосистему України

Акт екоциду – підрив росіянами Каховської гідроелектростанції – безперечно завдасть українській екології та аграрній галузі масштабних збитків. Постраждає і енергетика – попри те, що Каховська ГЕС не працює на енергосистему України із жовтня минулого року. В Міненерго, у зв’язку із катастрофою на ГЕС вже закликають українців економити світло. Більше про наслідки російського теракту на Каховській ГЕС для української енергетики – у матеріалі Центру громадського моніторингу та контролю. 

Вплив на українську енергосистему – незначний

Каховська ГЕС була однією із десяти існуючих в Україні гідроелектростанцій. Попри їхню на перший погляд масштабність, вони давали невеликий відсоток електрики у нашу енергосистему. Протягом останнього року – лише 7–8%. Торік, після початку російських ракетних атак, енергетики відімкнули  Каховську ГЕС від системи. Тож, підрив станції напряму не вплине на обсяги електрики в країні – стверджують в Укргідроенерго. 

Порушили баланс у регіоні

Попри те, що ГЕС була відімкнена від  української енергосистеми, її знищення порушило енергетичний баланс регіону. Приміром, кілька ТЕС у Херсоні можуть мати проблеми у роботі через нестачу води. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко. 

Також Укргідроенерго переглянуло режими роботи інших ГЕС. 

Нині, кажуть в Міненерго, електрики в країні вдосталь, однак, принагідно просять обмежити споживання у пікові години. 

Більше негативних наслідків у майбутньому

Масштабніші негативні наслідки для енергосистеми – ще попереду. За словами голови “Укренерго” Володимира Кудрицького, після деокупації південних регіонів, підрив дамби ускладнюватиме запуск низки енергооб’єктів. Приміром, Запорізької АЕС, Запорізької ТЕС, тощо. 

“Тому, безумовно, цей терористичний акт, який призвів до гуманітарної і екологічної катастрофи, також тягне за собою тяжкі наслідки для енергетики у довгостроковій перспективі”, – запевнив Кудрицький.

Додати коментар