Складав підсумовий іспит прямо з фронту: воїн-здобувач УГСП зворушив мережу

Здобувач Університету Григорія Сковороди в Переяславі, український воїн з позивним «Текіла» складав підсумковий іспит просто з фронту і зворушив мережу. Промовисте відео оприлюднила у свому тіктоці кандидатка історичних наук, доцентка Університету Григорія Сковороди в Переяславі Леся Коцур. Як реагують українці та що каже про цей іспит авторка відео у викладачки запитував 24 канал, переповідає Proslav.

На оприлюдненому відео воїн з позивним «Текіла» розповідає, коли виникли перші держави. І все б нічого, та наш захисник складає іспит, перебуваючи у цей момент на фронті.

Як розповіла нашим колегам Леся Коцур, відео записала на згадку про іспит хлопцям-воїнам. На відео – захисник Роман. Він складав випусковий іспит з «Історії та теорії політики, педагогіки» у здобувачів-політологів і водночас майбутніх бакалаврів. Частина з них добровільно пішла захищати Україну після 24 лютого 2022 року. Леся Михайлівна зауважує, що ці обставини, звісно ж, вплинули на навчальний процес й для хлопців довелося розробляти індивідуальний графік навчання.

доцентка Університету Григорія Сковороди в Переяславі Леся Коцур
доцентка Університету Григорія Сковороди в Переяславі Леся Коцур

«Відповіді давав ґрунтовні, проте повноцінно завершити свій виступ не встиг: їхня група з Медичного батальйону «Госпітальєри» терміново помчала на евакуацію поранених. Як стало відомо пізніше, були 200-ті й 300-ті», – повідомила доцентка та додала: навчатися за таких умов складно і не зовсім зручно, проте хлопці не кинули навчання. Це, зокрема, важливо, адже: навчання перемикає увагу наших воїнів від того болю й пекла, яке вони бачать в умовах бойових дій; здобуття освіти свідчить про те, що людина не втрачає сенсу життя й будує плани на майбутнє; часто відсутність вищої освіти перешкоджає кар’єрному зростанню прогресивних військових, які можуть змінювати українське військо на краще.

«Ми не маємо морального права не підтримати освітні прагнення наших захисників і захисниць. Навіть в умовах, коли вони служать. Звісно, за таких умов навчання не стандартне і, можливо, не таке змістовне, як у мирний час, проте воно й не маргінальне, як модно зараз думати в колі диванних експертів. Досвід показує, що наші військові досить гнучкі й здатні швидко навчатися», – наголосила пані Коцур.

Додати коментар