Послуга під ключ: купив авто і виїхав з автосалону з державною реєстрацією

Автосалони із серпня нинішнього року зможуть представляти інтереси своїх клієнтів у сервісних центрах МВС для реєстрації нових транспортних засобів. При цьому отримання «транзитних» номерних знаків, які раніше були обов’язковими, тепер не вимагатиметься.

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 437 від 02 травня 2023 року, яка дозволяє покупцеві нового транспортного засобу покласти представницькі функції в сервісних центрах МВС на юридичну особу, яка продає авто чи мотоцикл. Ця Постанова набуде чинності через три місяці з дня її опублікування, тобто 6 серпня 2023 року.

«Зараз ми надаємо право автосалонам за бажанням покупця, без нотаріальної довіреності, подавати документи на реєстрацію транспортного засобу до сервісних центрів МВС, отримувати номерні знаки та свідоцтво про реєстрацію. Тобто купуючи автомобіль, особа виїздить з автосалону із зареєстрованим транспортним засобом, не здійснюючи візит у сервісний центр МВС», — зазначив заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий.

Купуючи транспортний засіб в автосалоні, покупець зможе не їхати в сервісний центр МВС щоб його зареєструвати — за нього це зможе зробити представник автосалону. Для цього подається заява від імені покупця відповідно до договору купівлі-продажу із зазначенням умов на вчинення реєстраційних дій, документи, які необхідні для реєстрації нового транспортного засобу, та довіреність на перереєстрацію, яка формується засобами Єдиного державного реєстру транспортних засобів та підписується покупцем в електронній або паперовій формі.

Тобто дилери, які продають нові транспортні засоби, від серпня зможуть віддавати покупцю авто уже зареєстроване в Україні — з номерним знаком державної реєстрації та зі свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу одразу вже на ім’я цього власника просто із салону. Відтак, покупець нового авто зможе не звертатись до сервісних центрів МВС особисто.

Раніше при купівлі нового авто обов’язковим було отримання номерних знаків для разових поїздок — «транзитних» номерних знаків. Із серпня це буде не обов’язковим для покупців нових автівок. Оскільки, якщо транспортний засіб буде зареєстровано без того, що авто фізично покидає приміщення або парковку автосалону, то можна і не отримувати ці номерні знаки для разових поїздок.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.

***

Україна набула членства в Міжнародній комісії з тестування водіїв

У День Європи, 09 травня 2023 року, Головний сервісний центр МВС став повноправним учасником в Міжнародній комісії з тестування водіїв CIECA, яка об’єднує компетентні органи та організації у сфері безпеки дорожнього руху та проведення теоретичних і практичних іспитів для отримання права керування транспортними засобами.

Членство в CIECA є особливо актуальним для Головного сервісного центру МВС з огляду на активізацію євроінтеграційних реформ в Україні. Воно пов’язано з набуттям Україною статусу кандидата на членство в Євросоюзі. Відтепер участь у Міжнародній комісії з тестування водіїв полегшить реалізацію низки уже запущених проєктів та підготовку нових нормативних актів, які дозволять наблизити законодавство України до положень законодавства ЄС у цій сфері.

Президент CIECA пан Рене Клезен у своєму листі щодо членства України зазначив: «Приєднавшись до CIECA, Головний сервісний центр МВС стане частиною престижної мережі організацій з безпеки дорожнього руху та тестування водіїв в Європі та за її межами».

Україна одразу ж у травні вже долучиться до Конгресу, який щорічно організовує CIECA. Це буде 55-а Генеральна асамблея та конгрес CIECA, яку прийматиме один із учасників Міжнародної комісії з тестування водіїв — Австрійська рада з безпеки дорожнього руху.

«Війна в Україні не може стати причиною сповільнення реформ та євроінтеграційних процесів. Ми не можемо зупиняти зміни, час яких уже настав», — зазначив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик, приймаючи запрошення на форум у Відні.

Тема конгресу CIECA цього року звучить так: «Що сьогодні потрібно знати водіям-початківцям, які навички їм потрібно вдосконалювати та як ми їх перевіряємо?».

Таку тему спричинила зростаюча кількість різних форм електромобілів і варіації мікромобільності людей, а також збільшення інтеграції передових систем допомоги водієві. Ці фактори створюють нові виклики для перевіряючих органів, що видають посвідчення водія, і повинні адаптуватися до цих швидких досягнень науки і техніки.

Організації, що проводять іспити для кандидатів у водії, усі компетентні органи видачі посвідчень водія , зокрема, й Головний сервісний центр МВС, повинні прийняти цей виклик і обміркувати, як адаптувати іспити таким чином, щоб вони залишилися актуальними та відповідали меті безпеки в сучасну епоху.

Участь в Міжнародній комісії з тестування водіїв дозволить ефективніше запровадити в Україні стандарти ЄС та поліпшити процеси складання теоретичних і практичних іспитів, сприятиме розширенню можливостей визнання та обміну українських посвідчень водія в інших країнах без складання іспитів завдяки їх уніфікації. Адже саме об’єднання зусиль та конструктивна співпраця компетентних органів у цій сфері є запорукою досягнення ефективних результатів.

Ця міжнародна асоціація заснована 1956 року в Гаазі, Нідерланди. На сьогодні CIECA об’єднує компетентні органи 38 країн світу, з яких 24 — є членами Європейського Союзу. Діяльність CIECA спрямована на:

 • покращення стандартів керування транспортними засобами;
 • підвищення безпеки дорожнього руху;
 • захист навколишнього середовища;
 • сприяння ефективному використанню автомобільного транспорту.

Членство Головного сервісного центру МВС в CIECA — це євроінтеграція.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.

***

Відтепер можна продати авто разом з номерними знаками державної реєстрації

 

 

 

Під час перереєстрації транспортного засобу покупець за бажанням і згодою попереднього власника може залишити собі наявні, закріплені за цим транспортним засобом, номерні знаки. 

Сьогодні набули чинності зміни, що їх затвердив Кабінет Міністрів України у Постанові № 454 від 02 травня 2023 року. 

Тепер при укладенні договору купівлі-продажу та під час перереєстрації транспортного засобу в сервісному центрі МВС можна передати безоплатно номерні знаки від попереднього власника новому власнику.

Проте, ця норма не застосовується до номерних знаків із відповідною комбінацією цифр та індивідуальних номерних знаків. Номерні знаки з відповідною комбінацією цифр — платні номерні знаки державної реєстрації — можна передавати лише за умови оплати їх вартості. Тобто, якщо під час перереєстрації транспортного засобу, за яким вони закріплені, покупець виявить бажання отримати такі ж платні номерні знаки, то йому потрібно буде сплатити вартість за цю комбінацію цифр сервісному центру МВС.

Це не стосується передачі платного номерного знака особам у межах родинних зв’язків — іншому з подружжя, батькам, дітям — тим, з ким можна підтвердити цей зв’язок документом. У разі, якщо номерні знаки з визначеною комбінацією цифр залишаються за авто, яке переходить родичам, сплачувати за них повторно не потрібно.

Такі зміни, зокрема, вносяться й для того, аби у майбутньому при укладанні договору купівлі-продажу самостійно через застосунок Дія або через Електронний кабінет водія, була опція «купити авто разом із номерним знаком державної реєстрації».

Більше про різницю між номерними знаками для транспортних засобів можна переглянути в розділі «Номерні знаки». 

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.

***

Паспорт для виїзду за кордон тепер підходить для отримання послуг у сервісних центрах МВС

Усі послуги сервісних центрів МВС тепер можна отримати, надавши адміністратору як документ, що посвідчує особу, паспорт громадянина України для виїзду за кордон або його електронний варіант у застосунку Дія.

Кабінет міністрів України прийняв Постанову № 454 від 02 травня 2023 року, яка серед іншого розширює перелік документів, які надаються особою для отримання послуг у сервісних центрах МВС. 

Раніше в переліку документів, які обов’язково надаються для ідентифікації особи, був лише паспорт громадянина України — тобто, внутрішній паспорт. А з 11 травня, коли постанова набирала  чинності, кожен громадянин України може пред’являти адміністратору сервісного центру МВС закордонний паспорт.

Варто зазначити, що у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання, разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи. Так само у разі надання паспорта громадянина України для виїзду за кордон, разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи. 

Нагадаємо: паспорт потрібен для отримання усіх послуг сервісних центрів МВС — як пов’язаних із теоретичними та практичними іспитами, з отриманням та обміном посвідченням водія, з реєстрацією та перереєстрацією транспортних засобів, призначенням належного користувача на транспортні засоби, так і виготовленням та збереженням номерних знаків, допуском до перевезень небезпечних вантажів, тощо. 

Для отримання послуг особа подає до територіального сервісного центру МВС:

 • паспорт громадянина України, 
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон, 

або 

 • тимчасове посвідчення громадянина України, 
 • посвідку на постійне проживання,
 • посвідку на тимчасове проживання, 
 • посвідчення біженця,
 • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, 
 • посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист,

або пред’являє один із зазначених документів в електронній формі засобами Порталу Дія. У разі відсутності в зазначених документах відомостей про задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) на території України — довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, у якій зазначено фактичне місце проживання, (для внутрішньо переміщених осіб), або витяг із реєстру територіальної громади про задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) або пред’являє один із зазначених документів в електронній формі засобами Порталу Дія.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.

Додати коментар