Нерест – це процес масового природного відтворення водних біоресурсів, що відбувається протягом строку, обумовленого кліматичними та біологічними умовами. Від того, наскільки успішно та вдало він пройде, залежать майбутні запаси водних біоресурсів.
Київський рибоохоронний патруль підписав наказ про заходи із забезпечення охорони водних біоресурсів у період нересту, яким затверджено терміни заборони на лов (добування) водних біоресурсів у весняно-літній період нересту 2023 року та затверджено Перелік меж нерестовищ, на яких забороняється лов (добування) водних біоресурсів у період нересту.
Терміни заборони для любительського і спортивного рибальства:
– у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками, включаючи зону підтоплення – з 01 квітня до 10 червня;
– у всіх річках та їх кореневих водах – з 01 квітня до 20 травня;
– у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктах – з 01 квітня до 30 червня.
У період заборони на лов (добування) водних біоресурсів на рибогосподарських водоймах встановлюється заборона діяльності, передбачена Правилами любительського і спортивного рибальства, що затверджені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19 вересня 2022 року №700 та Правилами промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України, затвердженими наказом Державного комітету рибного господарства України від 18 березня 1999 року №33.
Департамент екології та природних ресурсів Київської обласної військової адміністрації закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів, просимо невідкладно повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію» Держрибагентства за номером телефону: 0(800) 50-52-50 або на «гарячу лінію» Київського рибоохоронного патруля за номером: (099) 341-73-18.