Шановні платники податків!

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що відповідно до ст. 35 Податкового кодексу України з 01 січня 2021 року сплачувати податки і збори, інші платежі, єдиний внесок можна через єдиний рахунок.

Єдиний рахунок відкривається в Казначействі на ім’я податкової служби, проте, гроші, які враховуються на цьому рахунку, податковій не належать.

Переваги користування єдиним рахунком в тому, що такий спосіб сплати податків і зборів є комфортним. Використання єдиного рахунку скорочує платникам фінансові витрати і час на формування розрахункових документів.

Щоб перейти на єдиний рахунок, необхідно здійснити три простих кроки. В електронному кабінеті платника податків за адресою: саbinet.tax.gov.ua;

Крок перший — в розділі «Заяви запити для отримання інформації» подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку» (далі — Повідомлення) за формою J1307001 — для юридичних осіб, Р1307001 – для фізичних осіб.

Крок другий – отримати квитанцію № 2 про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок, (квитанція містить інформацію щодо реквізитів єдиного рахунку).

Крок третій – надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів.

Рахунок відкриють протягом дня і його можна буде використовувати. Але припинити його можна не раніше 1 січня наступного року після подання заяви.

Платники при оформленні розрахункових документів на переказ у разі сплати податків, зборів та інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з використанням єдиного рахунка, починаючи з 26.02.2021, мають дотримуватися вимог розділу II Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на небюджетні рахунки, а також на єдиний рахунок, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24,07.2015 №666, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.08.2016 за №974/27419 (зі змінами та доповненнями).

З метою забезпечення своєчасного і в повному обсязі перерахування сум податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з єдиного рахунка на бюджетні/небюджетні рахунки в електронному кабінеті платник податків за адресою: саЬтеі.іах.£ОУ.иа, платникам які використовують єдиний рахунок у вкладці «Єдиний рахунок» надана можливість використання наступних сервісів:

уточнити призначення платежу у «Журналі повідомлень про помилки в «Призначенні платежу» платіжного документу на сплату коштів на єдиний рахунок»;

визначити напрямок використання коштів у «Визначенні напрямку використання коштів»;

спрямувати кошти з єдиного рахунку «Спрямування коштів з єдиного рахунку».

Якщо вами сплачено податки та збори на не правильні реквізити, вам необхідно подати заяву на перекид коштів по:

– єдиному внеску (ЄВ) відповідно до наказу МФУ від 23.07.2021 №417 «Про затвердження Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів» (додаток)

– податках та зборах (крім ЄВ) відповідно до наказу МФУ від 11.02.2019 №60 «Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення (перерахування) платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені» (додаток)

Якщо у вас виникають питання стосовно заповнення заяви на перекид коштів на правильні реквізити ви можете звернутися до фахівців ГУ ДПС у Київській області за наданням роз’яснення за номером:

044-200-37-27.

Заява про повернення коштів

***

При сплаті податків, зборів та єдиного внеску до бюджету, в полі «Призначення платежу» розрахункового документу обов’язково заповнюються реквізити платника (наказ Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666):

1 – друкується службовий знак (*);

2 – код виду сплати (“101” – сплата суми податків і зборів / єдиного внеску);

3 – друкується один із нижченаведених реквізитів:

         1) код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);

         2) реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);

        3) реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (завжди має 9 цифр);

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – друкується розділовий знак “;”

6 – друкується розділовий знак “;”

7 – друкується розділовий знак “;”

Приклад заповнення поля «Призначення платежу» в розрахунковому документі в разі сплати суми грошового зобов’язання:

1     2           3                                 4                           5 6 7

*; 101 ;22345678;ПДВ за березень, ТОВ «Маяк»; ;          ;

Додати коментар