Що читати довгими вечорами: 5 головних книжкових новинок осені

Незважаючи на повномасштабну війну, в Україні продовжують видаватися друковані журнали та книги, й видавці потребують підтримки читачів. До того ж це один із найкращих способів переключитися зі стрічки тривожних новин та покращити свою українську.

Ми вибрали 5 книг, які випустили українські видавничі будинки цієї осені. Вони допоможуть скоротати довгі листопадові вечори, а найліпшим доповненням стануть гарячий чай та теплий плед.

«Її порожні місця», Анна Грувер

«Видавництво Старого Лева»

Що читати довгими вечорами: 5 головних книжкових новинок осені

«Її порожні місця» — дебютний художній роман української письменниці Анни Грувер. Одна з головних рис книги — її формат: роман у романі.

15-річна героїня, як і сама письменниця, родом із Донецька, звідки їй довелося виїхати через початок воєнних дій. З собою на орендовану квартиру в новому місті вона привозить бажання знайти себе. У цьому їй допомагає щоденник Сари Берг, єврейської дівчини з глухотою, яка вела записи про своє кохання та творчість протягом 1938-1941 років. Її історія значно вплине на життя Анни, адже долі дівчат виявляться сильно переплетеними.

«Мистецтво кольору: Суб’єктивний досвід і об’єктивне пізнання як шлях до мистецтва», Йоганнес Іттен 

ArtHuss

Що читати довгими вечорами: 5 головних книжкових новинок осені

Це підручник для дизайнерів і художників, який може бути цікавим не лише професіоналом art-індустрії, а й людям, які цікавляться мистецтвом та бажають розвивати ерудицію. Книгу в 1961 році написав швейцарський художник-експресіоніст та теоретик мистецтва Йоганнес Іттен. Автор розповідає про закони та правила кольору, звертаючись до Гете, Рунга та Бецольда, а також аналізуючи роботи Тіціана, Рембрандта, Делакруа та Матісса. У підручнику, наприклад, можна дізнатися про сім видів кольорового контрасту та просторовий вплив кольору.

«Я сподіваюся, що в цій книзі мені вдалося пояснити багато проблем кольору. Треба займатися не лише основоположними законами та правилами об’єктивного мистецтва, а й заглиблюватися у сферу суб’єктивної обмеженості, тобто суб’єктивної оцінки кольору. Якщо ж хочемо позбутися суб’єктивної прив’язки, то цього ми зможемо досягти лише за допомогою вивчення та пізнання об’єктивних законів», – пише Іттен.

«Долаємо співзалежність», Мелоді Бітті

Vivat

Що читати довгими вечорами: 5 головних книжкових новинок осені

Книга «Долаємо співзалежність» американської письменниці Мелоді Бітті особливо підійде тим, хто має проблеми із самооцінкою та знижений емоційний фон і хоче це змінити. Якщо вам знайомі ці симптоми й ви постійно задовольняєте потреби інших, ігноруючи власні, то маємо для вас невтішну новину. Швидше за все, ви страждаєте на співзалежність.

Книга допоможе визначити ваші координати у світі співзалежності, а також встановити та навчитися відстоювати особисті межі.

«Кобилянська від А до Я», Світлана Кирилюк

«Видавництво Старого Лева»

Що читати довгими вечорами: 5 головних книжкових новинок осені

Книга детально та цікаво розповідає про життя та творчість української письменниці-модерністки Ольги Кобилянської, яка була ранньою учасницею феміністичного руху на Буковині та близькою подругою поетеси Лесі Українки.

«Танґо смерті», Юрій Винничук

«А-ба-ба-га-ла-ма-га»

Що читати довгими вечорами: 5 головних книжкових новинок осені

Нова та доповнена редакція роману українського письменника Юрія Винничука «Танґо смерті», який також був виданий у США, Австрії, Польщі, Хорватії, Болгарії та Ізраїлі.

Головний герой історії – Львів: до та під час Другої світової війни та сучасний. Автор занурює читача в атмосферу міста в денний та нічний час, у дощ та хорошу погоду, у будні та свята.

Події роману розгортаються у двох сюжетних лініях. Перша – Львів першої половини XX століття. Ця частина розповідає про життя чотирьох друзів — українця, поляка, німця та єврея, батьки яких служили в армії УНР та загинули у бою біля села Базар у 1921 році. А друга — сучасний Львів, де паралельно відбуваються зовсім інші події з іншими персонажами.

Джерело

Додати коментар