Із 11 вересня 2022 року в молодіжному центрі «Зустріч», в рамках програми «Мріємо та діємо», розгорнулася робота відомого будівничого українського волонтерського табору «Будуємо Україну Разом» («БУР»). Мова про волонтерський рух української молоді, який залучає її до волонтерства в невеликих містах і селах та, починаючи з 2014 року, бере відповідальність за зміни в країні. «БУР» мандрує між громадами, підсилює місцеву молодь, допомагає створювати молодіжні простори та відновлювати будинки для потребуючих сімей.
Протягом найближчого тижня волонтери з різних куточків України та небайдужі переяславці допомагатимуть облаштувати лавочки та облаштувати меблі в молодіжному центрі. Учора, в день першої офіційної зустрічі та знайомства учасників, команда ProSlav завітала на об’єкт та ексклюзивно розвідала усі деталі прийдешньої толоки.
«Цей табір мав відбутися ще минулоріч, але через певні нюанси він, спершу, перенісся на березень. У зв’язку з повномасштабним вторгненням початок довелося ще раз відтермінувати. У нас 8 зовнішніх волонтерів, є представники Донеччини, Тернопільщини, Львівщини, Полтавщини, Кіровоградщини та інших куточків країни. Наразі зареєструвалося понад десять місцевих волонтерів, але є надія що їх кількість збільшиться – реєстрація відкрита і триває для всіх, кому більше 18 років (молодшим слід надати згоду батьків – прим.авт.). Можна навіть просто приходити сюди і звертатися до мене, або просто допомагати. Будемо робити вуличні меблі, оновлювати інтер’єр та картини. Завершимо за тиждень, і вже цієї п’ятниці відкриємо простір і закриємо роботу табору. Коли завершимо тут, усі охочі можуть долучатися до нас в інших містах – якщо не помиляюсь, на жовтень маємо близько 18 таборів. Якщо ви хочете поїхати в якийсь незвіданий куточок країни і допомогти у створенні та облаштуванні молодіжних просторів, навчатися, розважатися і формувати нові соціальні зв’язки – зголошуйтесь до реєстрації на нашому сайті» – розповідає адміністратор «бур»-табору у Переяславі Євген Шатілов, додаючи що війна дещо змінила перспективи проєкту. Якщо до повномасштабного вторгнення діяльність «БУР» більше була пов’язана з створенням молодіжних центрів, публічних просторів, муралів, ремонтів квартир тих, хто не має можливості профінансувати це самостійно, то нині табір активніше підключається до соціальних проєктів, переважно створення комфортного житла для внутрішньо-переміщених осіб.
««БУР» впроваджується в межах проєкту «Мріємо та діємо» що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з «Будуємо Україну Разом» та інших партнерів. Як одна з активностей та додаткових можливостей, ми отримали змогу написати запит на проведення табору – це своєрідна субгрантова заявка. Ми маємо потужний комплекс – Університет Григорія Сковороди в Переяславі, молодіжний центр «Зустріч» і громадська організація «Переяславський клуб «Джура» спільно з стейкхолдерами, зокрема інтернет-провайдера «ХатаНет». Це велика можливість для громади, і сама концепція «БУР» подібна до сковородинівської – єдності для спільної праці. Команда не просто приїздить для якихось робіт, а показує молоді, що маленькими кроками і спільними зусиллями ми можемо змінювати світ. Серед волонтерів і кемп-лідерка, менеджер, три майстри, зовнішні і внутрішні волонтери. Приємно, що останні долучаються. Зранку завезли інструменти та матеріали, і до 17 вересня вони працюватимуть на базі центру, житимуть на базі УГСП який активно допомагає нам у розбудові центру. У четвер на учасників чекатиме приємний сюрприз, а протягом тижня буде багато вечірніх активностей – тренінгів, кількох екскурсій та просвітницьких заходів. Усі витрати, зокрема й на харчування закривають організатори проєкту. Тому запрошуємо долучатися усіх охочих. Не пожалкуєте!» – говорить ініціатор створення простору, керівник соціально-гуманітарного відділу університету та депутат міської ради Андрій Іващенко.
Нагадаємо, що це вже не перша толока «БУР» в нашій громаді. У 2019 році завдяки їх зусиллям колишній танцмайданчик «СОВА» став не лише танцювальною, а й музичною, літературною, спортивною, виставкою, тренінговою, навчальною платформою для молоді й разом з молоддю. Тоді зробити простір допомогли 49 місцевих доброчинців-благодійників, небайдужих жителів міста, що інвестували в «ТолокаХаб» близько тридцяти тисяч гривень.