В Україні подовжили воєнний стан та загальну мобілізацію до 23 серпня, що свідчить про продовження поступового призову військовозобов’язаних громадян до лав армії. Деякі з них мають право на відстрочку у зв’язку з професійною діяльністю.
В Україні військовозобов’язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років за винятком певних категорій осіб, визначених законом. Для уникнення дефіциту кадрів на підприємствах та робочих місцях, деякі установи мають право тимчасово бронювати своїх працівників від призову на військову службу.
Хто має право на бронювання
Можливість бронювання працівників передбачена законом про мобілізацію для забезпечення функціонування установ і організацій в особливий період. Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які офіційно працевлаштовані:
- в органах державної влади та інших державних органах;
- в органах місцевого самоврядування;
- на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлені мобілізаційні замовлення.
Алгоритм отримання бронювання
Щоб забронювати співробітників, підприємства повинні представити Міністерству економіки узгоджені Міністерством оборони пропозиції в друкованій або електронній формі з відповідним обґрунтуванням.
Мінекономіки має узагальнити подані пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних та протягом одного робочого дня ухвалити рішення щодо надання або ненадання бронювання. Після цього міністерство надсилає його копію Міністерству оборони та підприємству, яке подало запит.
Термін дії відстрочки від призову
На який термін надати відстрочку військовозобов’язаному, вирішує Міністерство економіки — він повинен бути вказаним у відповідному рішенні. Разом з тим, відстрочка не може тривати більше шести місяців.
Анулювання відстрочки
Скасування дії відстрочки може відбуватися у наступних випадках:
- закінчення терміну дії відстрочки;
- виконання або скасування завдання підприємства щодо задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань, населення;
- ліквідації підприємства;
- звільнення військовозобов’язаного з підприємства. Джерело