Уже більше двох місяців на теренах України триває війна, внісши кардинальні зміни в багатьох сферах діяльності. Які зміни за цей період відбулися в Центрі первинної медично-санітарної допомоги, розповіла нашому журналісту його директорка Наталія Царенок – Переяслав.City:
– Нагадаю, що ми обслуговуємо жителів Переяславської та Циблівської територіальних громад. Саме ці громади є співзасновниками нашого Центру. Проте з початком бойових дій, тобто з 24 лютого, ми приймаємо усіх, незалежно від місця постійного проживання, адже тимчасових переселенців на Переяславщині багато. Приймаємо незалежно від того, чи мав він укладену декларацію із сімейним лікарем у себе на місці. Якщо не мав, пропонуємо укласти у нас: деякі наші сімейні лікарі мають вільні місця. Якщо мав, знаходимо його дані в електронній системі і на основі їх призначаємо направлення на аналізи чи госпіталізацію та виписуємо електронні рецепти.
Фото: proslav
Зазначу, що ніхто з наших працівниць за цей час не звільнився і не виїхав з міста, колектив залишається стабільним. Регулярно, без будь-яких затримок виплачуємо заробітну плату. Кошти на це надходять сталою сумою, зафіксованою станом на 1 лютого цього року.
Фото: proslav
Все сталося цього понеділка, 2 травня. Мене повідомили, щоб зустрічала міського голову. Ну, думаю, їде, щоб з’ясувати якісь робочі питання безпосередньо на місці – Вячеслав Володимирович нарідко так робить. І раптом сюрприз – до двору в’їжджає новенький Рено-Логан з відповідним події оформленням! Авто, як пізніше з’ясувалося, мер придбав за особисті кошти.
Автопарк “первинки” зі старою Славутою
Тепер про ковід. Він нікуди не пропадав, все ще тут. Але, як і торік у цю пору, затухає з приходом стабільного тепла. Тим більш, що нинішня його форма – Омікрон – менш небезпечна, слабша. Не дивно, що немало людей його долали, не звертаючись до медичних закладів, сприйнявши за ГРЗ. Однак ще в цю середу в інфекційному відділенні були хворі коронавірусом. Сподіваюся, останні. А ось у лютому та березні звернень було чимало: робили від 20 до 35 досліджень за тиждень, виявляли від семи до дванадцяти позитивних результатів. З початком війни почали проводити лише «швидке» тестування. PLR-тетування не застосовували, бо втратився зв’язок з київськими лабораторіями. Помітили, що, починаючи з перших чисел квітня, звернень щодо підозр на ковід стало значно менше. Що цікаво, ми останнім часом працюємо з військовими, робимо їм тестування і позитивних випадків не зафіксували жодного разу.
Пункт антиковідного щеплення працював весь цей час. Діє і нині. Маємо вакцини Пфайзер та Коронавак. Проводимо й надалі бустерні щеплення. Чекаємо також тих, хто ще не пройшов першу вакцинацію. Проте просимо робити це через свого сімейного лікаря – повідомте його, і після сформування відповідних списків вас завчасно попередять про час імунізації.