Київщина – неповторний і мальовничий куточок України. Велич і краса цього краю, омитого могутніми водами Дніпра, вражаюча. Край прославляли і талановиті творці: архітектор Степан Ковнір, поет, автор Державного гімну Павло Чубинський, художниці Катерина Білокур і Марія Приймаченко, майстер слова Іван Драч, всесвітньо відомий співак Іван Козловський, видатна поетеса Ліна Костенко.
Київську область із центром у м. Києві було утворено 27 лютого 1932 року. Відповідно до Постанови Президії Всеукраїнського Виконавчого Комітету області безпосередньо підпорядковувались м. Житомир та 98 районів. Крім того, Київська область була поділена на такі національні Ради: російські, німецькі, польські, єврейські, чеські. З часом гігантські розміри територіально-адміністративних одиниць виявилися незручними для управління. У 1937 році утворено Житомирську і Полтавську області, до складу яких відійшли 32 райони Київської області. У 1939 році ще 5 районів відійшло до новоствореної Кіровоградської області та 5 районів – до Вінницької. А вже у 1954 році 19 районів Київської області було передано новоствореній Черкаській.
Площа сучасної Київщини становить 28,1 тис. кв. км (4,7% від території України). Орієнтовна чисельність населення складає близько 3,7% від населення України. Адміністративний центр — місто Київ, що є містом республіканського підпорядкування. Населення області: 1.72 млн. чол. Територія області: 28.12 тис. км2. Щільність населення 65 чол/км2. Розташована область в середній течії Дніпра з його притоками — річками Рось, Десна, Ірпінь, Трубіж, Прип’ять та іншими. Протяжність Дніпра в межах області — 246 км. Київщину пронизує 177 річок. В області є 13 водосховищ, понад 2000 ставків, майже 750 невеликих озер. Межує область із Полтавською, Чернігівською, Черкаською, Вінницькою, Житомирською, Гомельською (Білорусь) областями.
Є у області й своя символіка. Головним елементом Герба і Прапора Київської області є зображення святого Юрія Змієборця.