Кабінет міністрів підтримав постанову про посилення обмежень у “жовтих” епідемічних зонах. Тепер у відвідувачів громадських закладів перевірятимуть не тільки наявність сертифікату, а й QR-код до нього, а з неналежну перевірку штрафуватимуть.
Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду.
“Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності в цій зоні, не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі або перевіряти документи і працювати без обмежень такого рівня, то тепер вони втрачають таку опціональність”, — зазначив під час засідання міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Зокрема посилиться і контроль за наявністю COVID-сертифікатів: для перевірки тепер необхідно зчитувати їхній QR-код через додаток “Дія”, а не лише перевіряти візуальну наявність, а штраф за неналежну перевірку становитиме 34-170 тисяч грн, його накладатимуть на власника закладу.
“Представники закладів мають не просто запитувати про наявність сертифіката чи перевіряти їх візуальну наявність на вході закладу, а повинні зчитувати смартфоном QR-код COVID-сертифікату. Для зчитування не потрібно додаткових додатків чи засобів. Достатньо своїм додатком “Дія” зчитати QR-код. Після зчитування на смартфоні перевіряючого відображається статус COVID-сертифікату. Чинний чи не чинний”, — пояснив міністр.
Бізнеси та громадські заклади зможуть працювати лише за умови вакцинації однією дозою всього персоналу або наявності сертифікату про одужання. Відповідні документи також будуть обов’язковими для відвідувачів: їх зобов’язали мати документ про щеплення принаймні однією дозою, сертифікат про одужання або негативний тест. За новими правилами “жовтий” сертифікат, який вказує на вакцинацію однією дозою препарату, тепер буде чинним 30 днів замість 120 днів.
Ляшко відзначив, що в Україні фіксується спад тижневої кількості госпіталізації хворих коронавірусною хворобою в кожній області, а зайнятість ліжок з киснем з 22 листопада в кожному з регіонів вже є нижчою за 65%. Однак на тлі збільшення кількості хворих у Європі Україна також має бути готовою до повторного зростання кількості випадків захворювання.
Що відомо
- В останні два тижні епідемія коронавірусу в Україні спадала за всіма показниками. Пік смертності було пройдено 8–12 листопада. Про це йдеться у прогнозі розвитку епідемії COVID-19 на 24 листопада – 7 грудня від Національної академії наук.
- За добу 23 листопада в Україні виявили 14 325 нових підтверджених випадків COVID-19 (з них дітей – 1 183, медпрацівників – 287). Летальних випадків – 595. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я. За даними медиків, за добу 286 121 людину вакциновано проти COVID-19. Одну дозу отримали 86 299 людей, повністю імунізовані – 199 822 людини.
- Міністерство охорони здоров’я із 9 грудня розширить перелік професій, для яких вакцинація проти COVID-19 є обов’язковою.
- Віктор Ляшко повідомив, що Україна пройшла пік захворюваності на COVID-19.