Адаптивний карантин продовжили. Частина обмежень не стосуватиметься вакцинованих

У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації, Уряд на позачерговому засіданні ухвалив рішення про продовження дії адаптивного карантину до 31 грудня 2021 року. Крім того, учасники наради обговорили можливість впровадження жовтого рівня епідемічної небезпеки по всій території країни з 22 вересня – Переяслав.City

Більшість обмежень «жовтої» та «червоної» зон не стосуватимуться вакцинованих. Про це нещодавно заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Водночас для «жовтого» рівня достатньо однієї дози вакцини, для «червоного» – повний курс вакцинації.

З його слів, уряд пропонує наблизити якість життя вакцинованого населення проти COVID-19 до звичного, наслідуючи практику європейських країн та США. Тому розпочали працювати над змінами карантинних норм, аби дотримуватися балансу між захистом населення від коронавірусу та його благополуччям.

 

Перевірятимуть вакцинацію за допомогою електронного COVID-сертифіката в «Дії». Відповідно до ухвалених змін, система генеруватиме «жовтий» або «зелений» сертифікат залежно від кількості отриманих щеплень. «Жовтий» сертифікат передбачає, що людина вакцинована лише однією дозою, а «зелений» – повністю вакцинована. Важливо пам’ятати, що сертифікати мають колір лише в цифровому форматі. Паперові свідоцтва, як і раніше, будуть білими.

Робота шкіл, транспорту, кінотеатрів

Кабмін уточнив правила щодо роботи шкіл у різних епідемічних зонах. У регіонах із жовтим і помаранчевим рівнями небезпеки освітні заклади працюватимуть без змін за умови 80% персоналу із «жовтим» чи «зеленим» COVID-сертифікатом. У червоній зоні школи не закриватимуть, якщо 100% працівників матимуть «зелений» сертифікат, тобто будуть повністю вакциновані.

Власникам кінотеатрів та ресторанів уряд дозволяє самим вирішувати, як вони працюватимуть: за старими правилами (50% заповнених місць у кінотеатрах у жовтій зоні і повне закриття в червоній), чи за новими – лише для вакцинованих.

Вакцинація дозволить не зупиняти транспорт під час червоного рівня епідемічної небезпеки. Вимога обов’язкових щеплень стосуватиметься водіїв і кондукторів.

«Що стосується транспорту, ми будемо вимагати вакцинації водіїв і працівників. Тут підхід буде для всіх однаковим – колективи повинні бути вакцинованими. В «жовтій» зоні мінімум одна доза, в «червоній» зоні – дві дози вакцини», – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль і додав, що COVID-сертифікати у пасажирів не вимагатимуть.

Українці, які приїхали із закордону чи тимчасово окупованих територій, зможуть не йти на самоізоляцію, якщо мають COVID-сертифікати. Однак у будь-якій епідзоні пасажири громадського транспорту повинні дотримуватися маскового режиму та соціальної дистанції, навіть якщо вони вакциновані.

Згідно з постановою Кабміну, «зелений» або «жовтий» рівні карантинних обмежень можуть одночасно встановлюватися по всій території країни, а «помаранчевий» та «червоний» будуть визначатись в межах регіону за даними моніторингу ситуації МОЗ.

 

Уся територія країни одночасно повернеться до «жовтої» зони, у разі наявності протягом трьох днів підряд однієї з таких ознак на всій території України:

  • кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів — більше ніж 75;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) — більше як 4 відсотки;
  • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення — менше ніж 300;
  • наявності підстав для встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території принаймні одного регіону.

«Жовтий» рівень буде встановлений рішенням державної ТЕБ та НС за ініціативи міністра охорони здоров’я. При нормалізації ознак «зеленої» зони і їхньої фіксації протягом 7 днів підряд, так само рішенням державної ТЕБ та НС вся країна перейде до «зеленого» рівня.

карантин

У разі погіршення показників в певному регіоні та встановленні «червоного» рівня епідемічної небезпеки вся інша територія країни перебуватиме на «жовтому» рівні.

При визначенні «жовтої» зони на території країни слід обов’язково дотримуватись маскового режиму, фізичної дистанції у 1,5 м, а також забороняється:

  • проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м площі будівлі або території,
  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць,
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів,
  • обмеження по часу роботи закладів відсутні.

«Помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень та визначається сигнальним про наближення регіону до «червоної» зони. Він визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників:

  • завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%,
  • кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тис. населення менше ніж 300,
  • кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення понад 60,
  • коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%,
  • зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

На «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки місцеві органи влади можуть вводити додаткові обмеження.

При запровадженні «червоного» рівня епідемічної небезпеки зберігаються всі попередні обмеження, а також забороняється:

  • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,
  • робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл,
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,
  • проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
  • робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

В «червоній» зоні дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів.

червона зона

«Червоний» рівень встановлюється на території регіону в разі наявності протягом трьох днів підряд двох та більше таких ознак:

  • завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, – більш як 65%;
  • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – менше ніж 300;
  • кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – більше ніж 60;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) – більш як 20%;
  • рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більш як 50%.

Додати коментар