Всі громадяни України, які володіють рухомим або нерухомим майном мають сплачувати обов’язкові платежі або податки державі.
Зокрема, власники земельних ділянок щороку зобов’язані сплачувати земельний податок, крім випадків, коли вони звільнені від плати за землю. Нарахування громадянам сум земельного податку здійснюють податкові органи за місцем знаходження земельної ділянки, які вручають до 1 липня податкові повідомлення-рішення.
Фізична особа, яка має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинна надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (посвідчення інваліда першої або другої групи, пенсійне посвідчення (за віком), посвідчення батьків багатодітної сім’ї (які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років), посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (1-3 категорія), посвідчення «Учасник бойових дій», посвідчення «Інваліда війни»), посвідчення «Учасник війни» тощо).
Звільнення від сплати за землю за земельні ділянки, поширюються на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, передбачених чинним законодавством. Право на пільгу щодо сплати земельного податку мають фізичні особи, право власності яких на земельні ділянки посвідчено належним чином.
В 2021 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховуватиметься фізичним особам — власникам об’єктів нерухомості (будинків, квартир тощо) за 2020 рік, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року – 4 723,00 гривень. Обчислення суми податку здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нерухомості та відповідної ставки податку. База оподаткування об’єкта житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:
- Для квартири/квартир незалежно від їх кількості на 60 кв. метрів;
- Для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
- Для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток ( у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/ квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), -180 кв. метрів.
Сплачувати податок доведеться за кожен квадратний метр понад цю норму.
Якщо платник не отримав податкове повідомлення-рішення на сплату земельного податку, податку на нерухоме майно, або виявив розбіжності у наявній інформації, йому необхідно звернутися до податкового органу для проведення звірки даних.
Шановні землекористувачі та землевласники! Переяславська міська рада нагадує про необхідність сплати земельного податку та податку на нерухоме майно до 28 серпня 2021 року. Згідно з законодавством, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу та пені.