Закон №1115-ІХ: знижено ставку ПДВ з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції до 14%

 

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що 25 лютого 2021 року набрав чинності Закон України від 17.12.2020  №1115-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» (далі- Закон №1115), яким вносяться зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Так, знижено ставку ПДВ з 20 % до 14 % по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 0102, 0103, 0104 10, 0401 (в частині молока незбираного), 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1204 00, 1205, 1206 00, 1207, 1212 91, крім операцій з ввезення на митну територію України товарів, визначених у п. 197.18 ст. 197 ПКУ.

Законом № 1115 визначено, що ставка податку, яка діяла до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14%, застосовується у разі:

1) постачання на митній території України продукції (товарів), щодо яких передбачено ставку у розмірі 14%, яке відбувається після перерахування платником податку попередньої оплати (авансу), що була отримана до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14%;

2) коригування податкових зобов’язань при поверненні попередньої оплати (авансу) або повернення продукції (товарів), що були отримані до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14%;

3) коригування податкових зобов’язань при зміні договірної (контрактної) вартості визначеної продукції (товарів), поставка якої відбулася до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14%.

У разі здійснення платником податку операцій з постачання на митній території України продукції (товарів), до яких з 01 березня 2021 року буде застосовуватися ставка 14%, яка була придбана до першого числа звітного (податкового) періоду (до 01 березня 2021 року), з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14%, за таким платником податку зберігається податковий кредит з ПДВ у розмірі, який був нарахований при придбанні та/або постачанні такої сільськогосподарської продукції (товарів).

Закон №1115 опубліковано 24.02.2021 у газеті «Голос України» №35 та набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Застосовується Закон №1115 до податкових періодів, починаючи з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

ГУ ДПС у Київській області

Нюанси заповнення реквізитів розрахункового документа для зарахування коштів

Реквізит «Призначення платежу» розрахункового документа платником у разі визначення одержувача платежу, повинен заповнюватися з урахуванням вимог, визначених п. 1 розд. II Порядку, таким чином:

– поле №1:

заповнюється сума цифрами, гривні від копійок відділяються комою «,», копійки позначаються двома знаками. Якщо сума розрахункового документа виражена в цілих гривнях, то замість копійок проставляються два нулі «00». Значення поля має бути більше нуля;

– поле №2:

заповнюється розділовий знак «;»;

заповнюється податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний територіальний орган ДПС і мають відмітку у паспорті) (має 8-10 знаків у символьному форматі)*;

– поле №3:

заповнюється розділовий знак «;»*;

заповнюється код класифікації доходів бюджету / технологічний код єдиного внеску (має 8 цифр)*;

– поле №4:

заповнюється розділовий знак «;»*;

заповнюється код адміністративно-територіальної одиниці за КОАТУУ (має 10 цифр)*;

– поле №5:

заповнюється розділовий знак «;»*;

заповнюється номер рахунку для зарахування коштів до відповідного бюджету/рахунку для зарахування єдиного внеску (має 29 знаків у символьному форматі)*;

– поле №6:

заповнюється розділовий знак «;»*;

заповнюється код одержувача (має 8 цифр)*;

– поле №7:

заповнюється розділовий знак «;»*;

заповнюється дата податкового повідомлення-рішення / рішення / вимоги / та/або рішення щодо єдиного внеску, за яким здійснюється сплата (формат – ДД.ММ.РРРР). Пробіли (пропуски) недопустимі (наприклад, 01 січня 2021 року подається у вигляді 01.01.2021). Заповнюється платником податків / єдиного внеску у разі сплати грошових зобов’язань / єдиного внеску, визначених на підставі податкових повідомлень-рішень / рішень / вимог / та/або рішень щодо єдиного внеску. При цьому поля №3-№6 не заповнюються;

– поле №8:

заповнюється розділовий знак «;»*;

заповнюється номер податкового повідомлення-рішення / рішення / вимоги/ та/або рішення щодо єдиного внеску, за яким здійснюється сплата. Заповнюється платником податків / єдиного внеску у разі сплати грошових зобов’язань / єдиного внеску, визначених на підставі податкових повідомлень-рішень / рішень / вимог та/або рішень щодо єдиного внеску. При цьому поля №3-№6 не заповнюються;

– поле №9:

заповнюється розділовий знак «;»*;

заповнюється код ознаки платежу*;

заповнюється виключно платником податків, який сплачує авансові внески з податку на прибуток під час виплати дивідендів або податок, який утримується під час виплати доходів нерезидентам з кодом ознаки «5»*;

– поле №10:

заповнюється розділовий знак «;»*;

заповнюється код ознаки платежу*;

заповнюється виключно платником податків, який сплачує акцизний податок під час придбання марок або під час погашення податкового векселя з кодом ознаки «6»*;

– поле №11:

заповнюється розділовий знак «;»*;

заповнюється роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Кількість знаків, ураховуючи зазначені вище поля і розділові знаки, обмежена довжиною поля реквізиту «Призначення платежу» електронного розрахункового документа системи електронних платежів Національного банку України, при цьому використання символу «;» не допускається;

– поле №12:

не заповнюється;

– поле №13:

не заповнюється;

– поле №14:

заповнюється розділовий знак «;»*;

заповнюється символьний знак «#»*;

Зазначення знака «#» є обов’язковим.

* У разі формування через ІТС «Електронний кабінет» розрахункового документа такі поля заповнюються автоматично.

Під час заповнення платником реквізиту «Призначення платежу» однією сумою без зазначення одержувача коштів, сума такого платежу включається ДПС до реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунка з урахуванням черговості сплати, визначеної п. 35 прим. 1.6 ст. 35 прим. 1, п. 89.7 ст. 89 та п. 131.2 ст. 131 Податкового кодексу України. При цьому поле №3-№14 не заповнюється.

ГУ ДПС у Київській області

На Київщині торгували тютюновими виробами без марок акцизного податку та ліцензії

Фахівці Головного управління ДПС у Київській області провели обстеження території біля ринку міста Кагарлик, за результатами якого встановлено, що в кіоску проводиться реалізація тютюнових виробів без марок акцизного податку та застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Співробітники відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Київській області спільно з працівниками управління протидії економічним правопорушенням ГУ ДФС у Київській області організували та провели фактичну перевірку. Згідно з наданими документами, перевіркою встановлено, що реалізацію тютюнових виробів не маркованих марками акцизного податку та без застосування РРО та одержання відповідної ліцензії проводить громадянка, не зареєстрована в органах державної влади як суб’єкт господарювання, про що складено акт і протокол про адміністративне правопорушення за ст. 164 КУпАП.

Співробітники управління протидії економічним правопорушенням ГУ ДФС у Київській області згідно зі складеним описом вилучили з незаконного обігу тютюнові вироби без марок акцизного податку в асортименті у кількості понад 2000 пачок на загальну суму більше 88 тис. грн.

ГУ ДПС у Київській області

 Експорт без повернення валюти в Україну на суму 508,6 млн грн

Управлінням боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДПС у Київській області  спільно з Офісом Генерального прокурора викрито ряд суб’єктів господарювання Київщини, які здійснили реалізацію   товарів за межі митної території України на загальну суму 508,6 млн.грн., походження яких не встановлено.  

Аналізом діяльності  таких компаній встановлено, що з метою ухилення  від сплати податку на прибуток,  брокерськими компаніями готується пакет документів від  підприємств з ознаками фіктивності. Фактично  високоліквідна продукція (горіхи волоські, насіння гарбуза)  купуються у населення України та у фермерських господарств за готівкові кошти без відображення операцій в бухгалтерському та податковому обліку, після чого брокерські компанії здійснюють митне оформлення товарів  в режимі «експорт»  компаніями з ознаками фіктивності. Такі  компанії – «експортери», зазвичай, існують протягом одного року, в якості платника ПДВ не реєструються,   звітність  до органів ДПС  не подають. Таким чином, валютна виручка від компаній-нерезидентів залишається за кордоном, податки до державного бюджету не сплачуються.

За результатами аналітичних досліджень встановлено, що з метою ухилення від сплати податків та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом  посадові особи так званих «експортерів»  вчинили протиправні дії, спрямовані на приховування незаконного походження активів, з подальшим введенням  їх в легальний обіг  через оформлення експортних операцій  на загальну суму 508,6 млн. грн.

За даним фактом  зареєстровано кримінальне провадження за ч.2 ст 364, ч.2ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.  

ГУ ДПС у Київській області

 

Додати коментар