Уряд проводить капітальний ремонт країни

19 липня Кабінет Міністрів відзвітував про результати роботи за перше півріччя і оприлюднив пріоритети на наступні шість місяців. Головна мета роботи уряду Володимира Гройсмана залишається незмінною – трансформувати економічні успіхи в підвищення якості життя українських громадян. Підґрунтя для проведення масштабних соціальних реформ вже створене. Уперше уряд Володимира Гройсмана підготував:

–      середньостроковий план дій, який містить конкретні пропозиції щодо реформування економіки та соціальної сфери,

–      бюджетну декларацію, яка дозволить ефективно планувати капітальні державні видатки

Зусилля уряду підтримані міжнародною спільнотою: у липні цього року в Лондоні пройшла міжнародна конференція з підтримки започаткованих командою Володимира Гройсмана реформ.

Необхідний фінансовий ресурс для проведення масштабних соціальних реформ буде створений за рахунок відновлення економіки, пожвавлення підприємницької діяльності і збільшення бюджетних надходжень. В цьому році уряд закріпив і покращив минулорічні економічні досягнення.  Зокрема, обсяг капітальних інвестицій у січні – березні зріс на 21,4% (до січня березня 2016р), за 5 місяців експорт зріс на 25,9% проти  «мінус» 11,5% у аналогічному періоді минулого року.  Як результат – у першому півріччі перевиконання бюджету склало 29 млрд. грн. проти дефіциту  35,7 млрд. грн у січні-червні 2016. Середня зарплата за перші п’ять місяців року збільшилася на 36,8% до 6494 грн.

Ціль уряду №1: Подальше економічне зростання     

Уряд покращує умови ведення бізнесу

У минулому році Кабінет міністрів розпочав масштабну дерегуляційну реформу. У минулому році було скасовано більше 360 застарілих нормативних актів. Наприкінці травня цього року уряд зареєстрував у Верховній раді законопроект (№6480), який пропонує визнати недійсними всі нормативні акти, які ухвалювались ще за радянських часів. Зараз триває робота над створенням публічної автоматизованої бази перевірок, завдяки якій кожен зможе промоніторити перевірочну діяльність контролюючих органів.

Одне з найбільших досягнень – запуск з 1 квітня автоматичного відшкодування ПДВ. Це дозволить ліквідувати корупцію при поверненні цього податку з бюджету. Добросовісні підприємства отримали можливість повертати свої гроші без жодних затримок.  Завдяки успішним крокам у боротьбі з корупцією, у тому числі на митниці, зростають бюджетні надходження.  Надходження митних платежів до державного бюджету за I півріччя 2017 року склали 143, 5 млрд. грн., що на 37,3 %  (або на 39 млрд. грн.) більше за аналогічний період минулого року.

Значно полегшують умови ведення бізнесу й інші урядові рішення. Зокрема, уніфіковано процедуру подання документів в електронній формі до органу ліцензування, ухвалено рішення про відкриття публічного доступу до інформації про містобудівну документацію через новий веб-сервіс на сайті Мінрегіону.

 Уряд створює нові стимули для залучення інвестицій

Уряд ініціює прозорий і чесний продаж державних підприємств. 4 липня Кабінет міністрів ухвалив законопроект «Про приватизацію державного майна», який формує сучасне правове середовище для залучення інвестицій.  Головна мета закону – чесний і прозорий продаж державного майна, який стане інструментом залучення реальних інвесторів в Україну.

Уперше в історії була проведена інвентаризація держпідприємств. Тільки центральним органам виконавчої влади належить близько 3500 держпідприємств сумарною вартістю активів 1 704 млрд грн. Приміром, у Польщі таких підприємств в 10 разів менше. Після оцінки портфелів держкомпаній визначено, які з них мають залишитися в державні власності, які мають бути виставлені на продаж і т.д. Цей документ буде постійно оновлюватись.

Уряд підтримує стратегічні для економіки галузі

Кабінет міністрів впроваджує нову стратегію бюджетного планування: гроші йдуть за пріоритетними напрямками. Один з них – підтримка агропромислового комплексу. Сектор АПК (разом з переробкою) забезпечує 17% ВВП. Тому державні інвестиції в цей сектор є вкрай важливими для розвитку економіки в цілому.  Зокрема, в цьому році на здешевлення кредитів в АПК буде направлено 300 млн грн.,  ще 550 млн підуть на часткову компенсацію закупівлі  с/х техніки вітчизняного виробництва.  Агросектор залишається перспективним і для інвесторів. Так, у січні-березні 2017 р. до 2016 р. капітальні інвестиції в сільське, лісове та рибне господарство зросли на 57,9 % (близько 10,9 млрд грн). Аграрний експорт за січень-травень 2017 р. збільшився на 31,4 % ( до $7,5 млрд ).

Уряд розпочав масштабне відновлення інфраструктури

Відновлення доріг – залишається в пріоритеті. Підтримані парламентом урядові зміни до бюджету-2017 передбачають збільшення фінансування дорожнього господарства на  3,25 млрд грн. Додаткове фінансування надходить від ДФС. Зокрема, завдяки перевиконанню плану в рамках митного експерименту за перше півріччя на дороги перераховано 7,4 млрд грн. Завдяки стабільному фінансуванню вже виконано ремонтно-будівельні роботи на  372  км доріг, ліквідовано 5960 тис. кв. м ямковості.

Україна активно відновлює аеропортову інфраструктуру. Зокрема, розширено географію польотів через місцеві аеропорти (Львів, Вінниця, Івано-Франківськ, Херсон). За п’ять місяців цього року обсяги пасажирських перевезень українських авіакомпаній зросли на 42,5 %  (3471,1 тис. осіб).

Уряд будує енергонезалежну державу

Уряд ставить на меті амбіційне завдання – до 2020 р зробити нашу державу енергонезалежною.  До нашої цілі – 2020 наближає нас робота ПАТ «Укргазвидобування», яке стабільно нарощує обсяги українського видобутку газу. Завдяки встановленню єдиної ціни на газ підприємство отримало додаткові кошти на ремонт і введення в експлуатацію нових свердловин, розвідувальне буріння, модернізацію інфраструктури. За І півріччя 2017 р. видобуто 9,7 млрд куб. м газу, що на 3,8% або 0,36 млрд куб. м більше, ніж за шість місяців 2016 р.

Одночасно уряд підтримує проекти, які дозволяють скоротити споживання енергоресурсів. Так, в цьому році на «теплі кредити» виділено  730 млн грн .

Ціль уряду №2: Ефективне урядування

Уряд реформує систему державного управління і розвиває електронне урядування

Команда Володимира Гройсмана змінює підходи до функціонування системи держслужби: викорінюється неефективність та корупція, оновлюється кадровий склад. Вже розпочато реформу 10 міністерств,  триває реформа секретаріату КМУ підготовлено конкурс на залучення 1000 нових держслужбовців за прозорим конкурсом. Цю реформу підтримує європейська спільнота. ЄС виділив на підтримку реформи держуправління 90 млн.євро. Перший транш отримано в травні – 10 млн.євро.

Розширюється перелік адмінпослуг, які громадяни можуть отримати онлайн. Вже запроваджено:

– 6 електронних послуг у сфері реєстрації бізнесу – за 3 місяці відкрито понад 800 ФОП;

– призначення допомоги при народженні дитини (понад 1 тис родин вже отримали);

– введення об’єктів в експлуатацію (більше 20 об’єктів введено онлайн). 

Уряд підтримує створення сильних місцевих громад

За підтримки команди Володимира Гройсмана триває процес децентралізації. На сьогодні вже утворено 413 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). В ОТГ організовано роботу 39 центрів надання адмінпослуг. Зміцнюється фінансова незалежність місцевих громад: за 6 місяців цього року надходження місцевих бюджетів зросли на 33,8% ( або на 22 млрд грн.). На реалізацію проектів за рахунок Фонду регіонального розвитку буде спрямовано майже 3,4 млрд грн. за рахунок цих коштів в регіонах буде реалізовано 767 проектів.  Зокрема, у Слов’янську реконструюють пологовий будинок (18 млн грн), в Чернігівській області буде придбано медичний лінійний прискорювач (40 млн грн), у Старому Самборі Львівської області буде реконструйовано хірургічне відділення місцевої лікарні (1,5 млн грн), у Закарпатській області збудують дитячій садочок (3,9 млн гривень).

Ціль уряду №3: Розвиток людського капіталу

Уряд розпочав медичну реформу

З 1 квітня українці можуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з невеликою доплатою. За три з половиною місяці роботи програми понад 1,5 мільйони людей нею скористалися – отримали життєво необхідні ліки. До участі в програмі долучились понад 6117 аптек – це кожна третя аптека в країні. З  початку дії програми аптечним закладам відшкодовано з держбюджету понад 126 мільйонів гривень. Це лише 25% усіх коштів, виділених в цьому році на програму «Доступні ліки». Тобто уряд має можливість розширити її.

Уряд виділив 150 млн.грн. на закупівлю агіографічного обладнання для оснащення кардіологічних центрів (на умовах співфінансування з місцевимми бюджетами). На даний час в Україні існує 44 кардіологічних центри. В нинішньому році з’явиться ще 13 в 11 областях. У грудні 2017 р планується відкриття першого пускового комплексу ОХМАТДИТУ. 

Подані урядом  законопроекти щодо медичної реформи ухвалені ВР в першому читанні. Вони передбачають зміну системи фінансування охорони здоров’я, впровадження принципу «гроші йдуть за пацієнтом», підвищення доступності та якості медичного обслуговування.

Уряд реформує систему соціальної політики

З 1 січня завдяки урядовій ініціативі  мінімальна заробітна плата зросла вдвічі, підвищення зарплат торкнулося 3,5 млн людей. Збільшення «мінімалки» дало поштовх до суттєвого зростання зарплат.

Перед парламентськими канікулами Верховна рада підтримала урядовий законопроект, який розпочинає масштабну пенсійну реформу. Ця реформа почнеться з відновлення соціальної справедливості по відношенню до людей похилого віку. Вже з жовтня будуть підвищені пенсії для 9 млн пенсіонерів.

Уряд не залишає сам на сам сім’ї, які не можуть самостійно сплачувати комунальні рахунки. Нещодавно ухваленими змінами до бюджету-2017 на субсидії додатково виділяється 14,1 млрд грн. Субсидіями вже підтримано 6,7 млн сімей, розпочато монетизацію невикористаних субсидій на оплату тепла.

Ціль уряду №4: Верховенство права і боротьба с корупцією

Уряд розширює доступ до правової допомоги. В Україні вже відкрито  551 центр та бюро безоплатної правової допомоги. Їх послугами скористалось більше 600 тис осіб.  За І півріччя до Єдиного контакт-центру звернулося 269 тис. осіб.

Уряд турбується про майбутнє дітей і молоді, яка потрапила в конфлікт с законом. В цьому році було відкрито ще два центри (Київський та Одеський), де такі підлітки можуть отримати комплексну допомогу. Послугами подібних центрів скористались 458 підлітків.  98 % з них демонструють позитивні зміни в різних сферах життя

Уряд впроваджує ефективну систему боротьби з корупцією.  Протягом січня-червня 2017 р на погодження до НАЗК надійшло 92 антикорупційні програми. Уряд забезпечив належне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. До Реєстру подано 1 427 400 електронних документів. 

Ціль уряду №5: Безпека і оборона

Уряд будує обороноздатну державу. У 2017 р. видатки на оборону перевищують 69 млрд грн(2,4% ВВП). Це  на  10,9 млрд грн (19%) більше ніж у 2016 р. Зокрема, запропоновані урядом і ухвалені парламентом зміни до бюджету-2017 передбачають виділення на безпеку і оборону 9,1 млрд грн., які підуть в тому числі на закупівлю медикаментів і продуктів для армії, реабілітацію наших воїнів АТО і  підтримку родин загиблих.

Уряд підвищує безпеку громадян. Розпочаті реформи вже дають результат: на 16,5 % зменшилась кількість кримінальних порушень, на 20,5% (з 93199 до 112342) збільшилось загальне число розкритих  злочинів.

Реформується система зовнішніх відносин і інформаційної політики. Уряд забезпечив впровадження безвізу з Європою. Розпочато мовлення українського радіо на окуповані райони Донбасу. Вже ведеться будівництво вежі  у Бахмутівці, досягнуто домовленостей щодо вежі в Покровську, посилено український сигнал в Авдіївці. Також введено в експлуатацію в с. Чонгар Херсонської обл телекомунікаційну вежу для організації українського мовлення на АРК. Збільшено присутність телеканалу «UA|TV», який є частиною Мультимедійної платформи іномовлення України, в інформаційному просторі Болгарії, Грузії, Польщі.

Звіт роботи Уряду за перше півріччя 2017 року в цифрах

 

 

 

 

 

Додати коментар