За повідомленням в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Олександра Загорського, землекористувачі та орендарі перерахували до місцевих бюджетів 984,2 млн грн плати за землю, що на 2% або 17,6 млн грн перевищує надходження січня-серпня 2019 року.
Зокрема, з початку року юридичні особи сплатили 815,4 млн гривень, що на 5 мільйонів гривень більше за минулорічний показник. У свою чергу, фізичні особи спрямували до бюджетів територіальних громад 169 мільйонів гривень, збільшивши суму відрахувань на 8% або 12,7 млн грн.
Найбільші суми забезпечили платники, зареєстровані на територіях Бориспільського управління – 167,4 млн грн, Білоцерківського та Києво-Святошинського: 162 та 134 млн грн відповідно.
Звертаємо увагу, що фізичні особи, у разі проживання у сільській (селищній) місцевості, вони можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад, або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про прийняття податків і зборів, форма якої встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики – це встановлено п.57.5 ст.57 ПКУ.
Реквізити рахунків для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів платники податків Київщини можуть на офіційному субсайті ГУ ДПС у Київській області за посиланням: http://kyivobl.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/.
Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ГУ ДПС у Київській області
Переобладнали автомобіль на «біопаливо» – маєте право на податкову знижку
Право платника податку на податкову знижку регламентовано статтею 166 Податкового кодексу України Зокрема, до витрат, дозволених до включення до податкової знижки належить сума коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.
Для отримання податкової знижки потрібно подати до 31 грудня поточного року декларацію про майновий стан і доходи та копії документів, які підтверджують витрати, понесені для переобладнання транспортного засобу: квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У цих документах обов’язково повинно бути відображено вартість товарів (робіт, послуг) та строк їх продажу (виконання, надання). також необхідно надати сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).
Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
- особисто або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу. При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.
Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ГУ ДПС у Київській області
Вартість поточного ремонту вантажного автомобіля, використовуваного в господарській діяльності ФОП загальної системи, включається до складу витрат
Головне управління ДПС у Київській області інформує, що оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначене ст. 177 Податкового кодексу України, якою встановлено, що об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто, різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.
Не підлягають амортизації та повністю включаються до складу витрат звітного періоду, зокрема, витрати на проведення поточного ремонту основних засобів – п.п.177.4.6 п.177.4 ст.177 ПКУ.
Основні засоби, такі як земельні ділянки, об’єкти житлової нерухомості та легкові автомобілі не підлягають амортизації (абз.8 – 10 п.п. 177.4.6 п. 177.4 ст. 177 ПКУ).
Отже, ФОП на загальній системі оподаткування не має права включити до складу витрат вартість поточного ремонту використаного в господарській діяльності власного (орендованого) легкового автомобіля, однак має право включити до складу витрат звітного періоду вартість поточного ремонту власного (орендованого) вантажного автомобіля, який використовується в її господарській діяльності.
Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ГУ ДПС у Київській області