Варто побачити

 Чоловічий монастир на честь Архістратига Михаїла

Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини



вул. Літописна, 2
Тел.: (04667) 5-56-41 / 5-53-28

Справжньою перлиною Переяслава-Хмельницького є Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, який почав створюватися у 1964 році. На території 30 гектарів розташовано 185 об`єктів, з них – 104 пам`ятки народної архітектури ХVІІ-ХІХ ст., в тому числі 20 дворів з хатами та господарськими будівлями, 23 різноманітні установки та майстерні, більше 20 тис. творів народного мистецтва, знарядь праці, речей побуту, зібраних в лісостеповій зоні України. Чудовою прикрасою музею є два рукотворні ставки, дендропарк з десятками тисяч дерев та кущів, дбайливо доглянуті двори та городи.

 

Археологічний музей



вул. Шевченка, 11

Тел.: (04567) 5-16-75

Музей відкрито у 1960 році. Влаштований він у павільйоні, який споруджено над фундаментом Спаської церкви-усипальні ХІ ст. В експозиції представлені унікальні речі, знайдені під час розкопок, які велися в останні десятиліття на Переяславщині. Серед них – пам’ятки Добраничівської стоянки ХV-Х ст. до н.е., поселення бронзового віку поблизу с. Козинці Переяслав-Хмельницького району. Прикраси з бронзи (браслет з орнаментом, сережки, шпильки), зброя (бойові сокири, кельти, наконечники для списів), унікальна колекція посуду періоду Трипільської культури, скляні гральні шашки ІV ст. н.е. та багато чого іншого зацікавлять усіх, кому не байдужа українська історія.

Музей-діорама «Битва за Дніпро в районі Переяслав-Хмельницького восени 1943 року»


вул. Сковороди, 54
Тел.: (04567) 5-18-79

Музей-діорама знаходиться в приміщенні Вознесенського собору 1700 року, визначній пам`ятці архітектури національного значення. Музей відкрито в 1975 році на честь 30-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні. У приміщенні музею-діорами знаходиться портретна галерея Героїв Радянського Союзу, які отримали це високе звання за форсування Дніпра.Центром експозиції є діорама – талановитий твір сучасного батального живопису. На художньому полотні, довжиною 28 і висотою 7 метрів, автори діорами, П.Т. Мальцев і М.С. Присєкін – художники Московської військової студії художників ім. М.Б.Грекова, на документальних матеріалах із фотографічною точністю відобразили момент переправи радянських військ із лівого берега Дніпра на високий правий, де знаходилися ворожі укріплення.

Музей Заповіту Т.Г. Шевченка


вул. Шевченка, 8
Тел.: (04567) 5-25-78

Музей розміщений в будинку лікаря А.О. Козачковського, товариша Т.Г.Шевченка. Будинок збудований у 1820 році і є пам`яткою історії та архітектури.

Саме тут був написаний безсмертний твір – «Заповіт» великого поета. Експозиція музею присвячена творчості Т.Г. Шевченка на Переяславщині.

Меморіальний музей Г.С. Сковороди


вул. Сковороди, 52
Тел.: (04567) 5-14-48

Знаходиться в будинку колишнього колегіуму 1753 року – пам`ятці архітектури національного значення. Колегіум – одноповерхова споруда з чотирма класними кімнатами, вестибюлем, бібліотекою та келією. В 1972 році, коли відзначалося 250-річчя від дня народження філософа, за рішенням уряду України в цьому приміщенні було створено меморіальний музей, експозиція якого висвітлює літературну та педагогічну діяльність Сковороди на Переяславщині.

Музей козацької слави. Роботи В.Л. Завгороднього


вул. Шевченка,10
Тел.: (04567) 5-16-75

Музей відкрили 28 червня 2003 року. Це невелика, але надзвичайно змістовна та емоційно багата експозиція створена з робіт однієї людини – відомого співака, прекрасного художника, вправного різьбяра, поета-пісняра Василя Леонтійовича Завгороднього, Заслуженого артиста України, лауреата мистецької премії ім. Катерини Білокур (1995 р.), члена спілки майстрів народної творчості, ветерана ІІ-ї світової війни. В музеї виставлено більше 200 робіт художника, створених в різні періоди творчості, але звернених до теми українського козацтва, де проглядає справжній дух народу, глибинний дух українства. Твори В.Завгороднього лаконічні, надзвичайно емоційні, іноді гумористичні, іноді патетичні, але завжди щирі й просто красиві.

Музей трипільської культури


вул. Шевченка, 10
Тел.: (04567) 5-16-75

Відкриття у 2003 році Музею трипільської культури стало результатом багаторічних досліджень археологів НІЕЗ «Переяслав» в експедиціях Інституту археології, Національного музею історії України у різних регіонах та власних досліджень на Переяславщині. Музей створений за науковою концепцією та, в значній мірі, на матеріалах досліджень відомого вченого-археолога Т.Г. Мовші (1922-2003 р.). Колекції знахідок із розкопок під її керівництвом стали основою експозиції музею.Трипільська археологічна культура є однією з найяскравіших культур первісної доби Східної Європи. Вона охоплює територію майже всієї Правобережної, частково Лівобережної України. Її розвиток тривав близько 2,5 тис. років, за найсучаснішими даними, від кінця VI до початку ІІІ тисячоліття до н.е. Саме завдяки розселенню племен трипільської культури в лісостеповій зоні України утвердилась відтворююча система господарства – землеробство та тваринництво.

Музей кобзарського мистецтва


вул. Б. Хмельницького, 20
Тел.: (04567) 5-36-41

У центрі міста знаходиться Музей кобзарського мистецтва, що відкрився у 1984 році в дні святкування 175-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. В приміщенні музею експонуються портрети відомих кобзарів України та Переяславщини, їх музичні інструменти, книги, речі побуту. Відвідувачі можуть побачити стародавні музичні інструменти: кобзи, лютні, торбани, гуслі, бандури, цитру, а також атрибути кобзарського цеху: ікони, біблію, підсвічник, лампаду ХVII ст. Центральне місце в експозиції займають два панно, роботи художника Ю.Т. Легенького, на яких відтворено генеалогічне дерево кобзарства.

 

Воркшоп з розробки туристичних продуктів дестинацій 

Гостини в Музеї кобзарства

Виставка кавомолки 

НІЕЗ Виставка Полтавщина

Музеї – скарби переяславські

Старожитності Переяслава

Писанкове диво

Про виставку Олександра Суся

Чоловічий монастир на честь Архістратига Михаїла

Пам’ятники Переяслава

Фестиваль повітряних куль (Переяслав)

Виставка Чарівний світ мистецтва