Відділ культури і туризму міської ради

Централізована бухгалтерія відділу культури і туризму (спеціалісти: 3):

– Орос Лідія Григорівна, головний бухгалтер;

– Пручковська Тетяна Едуардівнав, бухгалтер І категорії;

– Пльохан Тетяна В’ячеславівна, бухгалтер І категорії.

Головними завданнями відділу є: збереження мережі підпорядкованих закладів, традиційних цінностей культури міста; сприяння творчій діяльності митців, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, аматорських колективів; створення належних умов для плідної роботи шкіл естетичного виховання та клубних закладів; організація культурного дозвілля переяславців та гостей міста; сприяння розвитку туристичної галузі міста, збереженню пам’яток історії та культури, зростанню міжнародного авторитету міста Переяслава-Хмельницького.

Сьогодення ставить складні завдання перед сферою культури. Це – створення по-справжньому національної культури, здатної водночас забезпечувати духовні потреби суспільства, служити фундаменту для міцної, національної ідентичності і здобувати гідне місце серед інших національних культур у непростому, глобалізованому світі.

Відповідно Положення про відділ, на виконання заходів Комплексної програми розвитку культури міста Переяслава-Хмельницького на 2016-2020 роки, затвердженого календарного плану загальноміських культурно-мистецьких заходів на рік  відділ культури і туризму, забезпечує проведення різнопланових заходів: урочистостей та концертних програм до державних, міських, професійних, календарно-обрядових свят, мітингів, вечорів пам’яті, творчих вечорів, фестивалів та конкурсів різних рівнів.

У сфері туризму відділ сприяє розвитку виробництва сувенірної та рекламної продукції, проводить інформаційну, рекламну та видавничу діяльність у галузі туризму; бере участь у проведенні вітчизняних, міжнародних виставок, виставок-ярмарків, методичних та науково-практичних семінарів, конференцій; організовує у межах своїх повноважень надання інформаційних і правових послуг, методичної допомоги з питань туризму суб’єктам підприємницької діяльності.

При відділі культури і туризму створена Мистецька рада, до якої входять місцеві майстри різножанрового мистецтва та народні умільці.

Відділ культури і туризму має свій логотип, на якому зображений Аполлон – Бог-заступник мистецтв, та 9 сестер: Мельпомена – Муза трагедії, Талія – Муза комедії, Калліопа – Муза епічної поезії, Евтерпа – Муза лірики, Ерато – Муза любовних пісень, Терпсіхора – Муза танців, Кліо – Муза історії, Уранія – Муза астрономії і Полігімнія – Муза священних гімнів, які проживали на Олімпі, що і несе за собою наш девіз: «ВПЕВНЕНО КРОКУЄМ ДО ОЛІМПУ!!!», тобто прагнемо до висот. 

У І півріччі 2019 року діяльність відділу культури і туризму Переяслав-Хмельницької міської ради була зосереджена на відродженні та розвитку культурної та мистецької спадщини, розвитку традиційної народної творчості, пожвавленні культурного життя міста, організації та проведенні різного рівня культурно-мистецьких заходів. Забезпечено стабільне функціонування підпорядкованих закладів культури.

З метою здійснення комплексу заходів із збереження, розвитку та модернізації існуючої мережі закладів культури, забезпечення їх сучасною матеріально-технічною базою, підвищення якості культурних послуг, розвитку професійного мистецтва та створення умов для творчого розвитку особистості рішенням міської ради внесено зміни на 2019 рік до Комплексної програми розвитку культури міста Переяслава-Хмельницького на 2016-2020 роки.

За І півріччя 2019 року відділом культури і туризму та підпорядкованими  закладами проведено 116 заходів, з них культурно-мистецьких – 65,  дискотек – 42, вечорів відпочинку – 4,  виставок – 5.

На належному професійному рівні пройшли заходи різного рівня: відкриття пам’ятника загиблим учасникам ООС (АТО), вшанування пам’яті Героїв Крут, до Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки, Дня Героїв Небесної Сотні,  Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дня Конституції України, Дня молоді, обласний захід по вшануванню 32 роковин аварії на ЧАЕС, фольклорно-етнографічні свята «Водохрещення Господнє», «Переяславська Масниця», тематичні вечори відпочинку як в НЦК «Зустріч», так і в парку імені Тараса Шевченка, мистецький захід з нагоди 70-річчя від дня народження Володимира Івасюка, по вшануванню пам’яті Т. Г. Шевченка з нагоди 205-ї річниці від дня його народження, ІІ Молитовний сніданок, культурно-мистецька акція до Дня вуличної музики, культурно-спортивна акція «Дніпро-РЕВУЧИЙ», урочистості та звітний концерт учнів і викладачів дитячої музичної школи імені Павла Сениці з нагоди 65-річчя створення закладу, свято мікрорайону «Борисівка», ряд заходів до Дня вишиванки.

За підтримки відділу культури і туризму проведено фестивалі і змагання: Всеукраїнський фестиваль-змагання з повітроплавання на теплових аеростатах «Кубок Переяслава-Хмельницького», обласний фестиваль хореографічного та вокального мистецтва «Ф’южн», ХІІІ Міжнародні змагання з тріатлону «Слов’янська хвиля». На належному рівні проведено живописний пленер художників «Червень у Переяславі»,  по завершення якого було відкрито однойменну виставку у виставкових залах НЦК «Зустріч».

Започатковано проведення у дитячій музичні школі фестиваль Різдвяної духовної музики, конкурс «Скрипка і старовинна музика», конкурси «Вокальна музика ХVII – ХVІІІ ст.», «Вокальна музика ХVII – ХVІІІ ст.». У НЦК «Зустріч» започатковано проведення творчого звіту гуртків, студій, художніх колективів «Сузір’я  талантів».

Вихованці клубних закдів, шкіл естетичного виховання, учасники художніх колективів брали участь у фестивалях і конкурсах різно рівня та мають вагомі досягнення:

 • вокально-інструментальний ансамбль «Драбадан» (керівник Андрій Корж)дипломанти Міжнародного фестивалю «Рок Булава 2019 »;
 • зразкових аматорський хореографічний колектив «Вольтаж» (керівник Людмила Бездольна) ІІ місце наВсеукраїнському вокально-хореографічному конкурсі «Vivat, юний талант», І місце на Всеукраїнському конкурсі «Superstarfest».
 • Зразкова дитяча акробатично-хореографічна студія «Міраж» (керівник Олена Левченко) два ІІІ місця на Всеукраїнському конкурсі хореографії «У ритмах весни»; два ІІІ місця на Всеукраїнському конкурсі «Знайомі обличчя» м. Київ.
 • Студія бального танцю «DanceLife» (керівник Тетяна Репа) на чемпіонатах і змаганнях різного рівня отримали золото, срібло: Всеукраїнські змагання зі спортивного бального танцю «Прем’єра» м. Київ; Всеукраїнські змагання зі спортивного бального танцю «TeamDanceCup» м. Київ, Всеукраїнські змагання зі спортивного бального танцю «Перлини сезону» м. Київ, Міжнародні  змагання зі спортивного бального танцю «IIthAthensDanceSportOpen» Афіни Греція, Міжнародні  змаганнях зі спортивного бального танцю «Airdancecup»м. Київ, Всеукраїнських змаганнях зі спортивного бального танцю «ElegantCupSpring» м. Львів, «Кубок Борисполя» м. Бориспіль.
 • Народний аматорський вокальний ансамбль «Вербиченька» (керівник Наталія Алєксандрова) ІІ місце на ІХВсеукраїнському фестивалі – конкурсі народної творчості «Червона калина» м. Кривий Ріг.
 • Вокальний ансамбль «Два кольори» (керівник Василь Заболотний) ІІІ місце на ІХВсеукраїнському фестивалі–конкурсі народної творчості «Червона калина» м. Кривий Ріг.
 • Наталія АлєксандроваІ місце на ІХ Всеукраїнському фестивалі–конкурсі народної творчості «Червона калина» м. Кривий Ріг.
 • Вихованці дитячої художньої школи Ніколаєва Яна – І місце, Середа Марія – ІІ місце, Булич Наталія – ІІІ місце конкурс художньої ілюстрації до творів В. С. Сухомлинського (на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Г. Сковороди); Корнієнко Поліна – ІІІ місце Київський обласний конкурс «Твоє майбутнє у твоїх руках» (Київський обласний центр зайнятості); Баран Анастасія – ІІ місце, Зубкова Олександра – ІІІ місце ХХІІ обласний конкурс дитячої творчості «Дебют.
 • Вихованці дитячої музичної школи імені Павла Сениці Потакова Вікторія – І місце Міжнародний фестиваль-конкурс «Зимова фантазія»; Бродова Марина – ІІІ місце, Дьяченко Анастасія – ІІІ місце, Якименко Віктор– ІІІ місце, Шекмар Ярослава– ІІ місце, Слива Юрій   – ІІ місце,  Білецький Нікіта – ІІ місце, Христюк Валерія  – ІІ місце  ХХ Міжнародний фестиваль-конкурс «Квітуча Україна»; фортепіанне тріо Раковський Станіслав, Раковський Ярослав, Леонова Анастасія – ІІ місце,    Мартинюк Володимир – ІІІ місце, Блінський Ілля – ІІІ місце, Більченко Олександр – ІІ місце,   Шекмар Ярослава – ІІІ місце, ансамбль скрипалів «Фа-мажор» – ІІ місце  Обласний фестиваль-конкурс «Дебют».

           Туризм

Відділом культури і туризму розроблено Положення та створено ініціативну групу з питань туризму при відділі культури і туризму.  Проведено два круглих столи «Переяслав туристичний – пошук можливостей». Працівниками відділу взято участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму «Переяслав-Хмельницький – місто музеїв зі значним туристичним потенціалом», яке проходило 12 квітня за участі депутатів Верховної Ради України, представників КОДА та спеціалістів сфери туризму. Отримано 8 QR-кодів для туристично-привабливих об’єктів з метою віртуального інформування туристів.

     У лютому презентовано проект «Корінь нації – мандрівка Україною крізь віки», в рамках якого представлено 6 туристичних маршрутів Переяславщиною. У порталі Приват24 Національним історико-культурним заповідником «Переяслав» розміщено інформацію про музейний потенціал міста. Інформаційно-туристичною агенцією розробляється 3D карта міста. У рамках співпраці ведуться переговори з НІЕЗ «Переяслав», Google, туристичними агенціями, СГД галузі готельного бізнесу та перевізниками, громадськими організаціями та ініціативами з метою утворення туристичного кластеру в місті.

Звіт за 9 місяців 2019 року на сайт

Начальник відділу  Скляренко Анна Сергіївна (04567) 5-66-54
Головний спеціаліст Гуріна Вікторія Миколаївна  (04567) 5-66-54
Головний спеціаліст Руденко Юрій Миколайович  (04567) 5-66-54


Дні прийому громадян:
щосереди з 09.00-16.00 (обідня перерва з 12.00 до 13.00)

Адреса:  вул. Григорія Сковороди, 81, м. Переяслав,

Бориспільський район, Київська область, 08400

Централізована бухгалтерія відділу культури і туризму (спеціалісти: 4):

 • Лебединець Лариса Володимирівна, головний бухгалтер, тел. (04567) 5-53-23;
 • Пручковська Тетяна Едуардівна, бухгалтер І категорії;
 • Пльохан Тетяна В’ячеславівна, бухгалтер І категорії;
 • Коваленко Наталія Василівна, бухгалтер-економіст.

Завдання та функції відділу визначені Положенням про відділ.

Відповідно Положення про відділ, на виконання заходів Комплексної програми розвитку культури міста Переяслава, затвердженого календарного плану загальноміських культурно-мистецьких заходів відділ культури і туризму, забезпечує проведення різнопланових заходів: урочистостей та концертних програм до державних, міських, професійних, календарно-обрядових свят, мітингів, вечорів пам’яті, творчих вечорів, фестивалів та конкурсів різних рівнів.

У сфері туризму відділ сприяє розвитку виробництва сувенірної та рекламної продукції, проводить інформаційну, рекламну та видавничу діяльність у галузі туризму; бере участь у проведенні вітчизняних, міжнародних виставок, виставок-ярмарків, методичних та науково-практичних семінарів, конференцій; організовує у межах своїх повноважень надання інформаційних і правових послуг, методичної допомоги з питань туризму суб’єктам підприємницької діяльності.

Сьогодення ставить складні завдання перед сферою культури. Це – створення по-справжньому національної культури, здатної водночас забезпечувати духовні потреби суспільства, служити фундаменту для міцної, національної ідентичності і здобувати гідне місце серед інших національних культур у непростому, глобалізованому світі.

Впродовж 2020 року діяльність відділу культури і туризму Переяславської міської ради була зосереджена на впровадженні нових форм і методів роботи закладів культури в умовах карантину (дистанційне навчання у мистецьких школах, онлайн-заняття гуртківців, онлайн- та відео-концерти, мітинги, культурно-мистецькі акції, виставки), відродженні та розвитку культурної та мистецької спадщини, реалізації заходів Програми розвитку туризму.

За 2020 рік відділом культури і туризму та підпорядкованими закладами проведено 122 заходи, з них культурно-мистецьких – 81, дискотек – 13, вечорів відпочинку – 20, виставок – 8.

У березні 2020 року у приміщенні Народного центру культури «Зустріч» відбувся атестаційний огляд художніх колективів на підтвердження/присвоєння звання «зразковий/народний», під час якого підтвердили своє звання 8 художніх колективів міста.

Проведено демонтаж аварійного недобудованого концертного залу НЦК «Зустріч». Виготовлено проект документів на встановлення автоматичної пожежної сигналізації та системи оповіщення в НЦК «Зустріч» на суму 76,024 тис грн. У НЦК «Зустріч» проведено обробку дерев’яних конструкцій даху на суму 70,265 тис грн, проведено поточний ремонт на суму 20,0 тис грн. Придбано бойлер на суму 4,82 тис грн. За кошти спецрахунку НЦК «Зустріч» придбана музична апаратура на суму 45,264 тис грн, проведено поточний ремонт динаміків на суму 10,357 тис грн.

У клубі мікрорайону «Трубайлівка» проведено роботи по заміні системи електропостачання, зроблений поточний ремонт сцени на суму 71,259 тис грн та проведено обробку дерев’яних конструкцій сцени на суму 18,95 тис грн. Придбано декоративну огорожу для закладу на суму 10,0 тис грн. Проведено заміну системи опалення клубу – переведено на електричне опалення та закуплені конвектори на загальну суму 17,7 тис грн. Для клубних закладів придбано трибуну і стільці на загальну суму 22,3 тис грн, сміттєві баки на суму 11,8 тис грн. Для забезпечення проведення загальноміських заходів хореографічного напрямку придбаний лінолеум на суму 25,05 тис грн. У клубі мікрорайону «Борисівка» проведено поточний ремонт надвірної вбиральні на суму 49,628 тис грн.

По закладах культури проведено енергоаудит, проведена перезаправка вогнегасників.

У Переяславській мистецькій школі імені Павла Сениці проведено прочистку каналізаційної системи на суму 13,529 тис грн.

Для Переяславської художньої школи придбано мольберти і стільці на загальну суму 48,0 тис грн, бойлер на суму 3,92 тис грн.

На проведення загально-міських культурно-мистецьких заходів витрачено 623,687 тис грн.

З метою розробки стратегії збільшення потоку екскурсантів та створення нових можливостей для активного відвідування туристами Переяславщини протягом 2-3 діб, на підставі пропозицій голови громадської ініціативи «Корінь нації» Миколи Богатиря у січні-березні 2020 року проведено 9 нарад, за результатами яких розроблено концепцію модернізації інфраструктури, промоції та естетичного наповнення міста.

У січні місяці підготовлено та направлено матеріали для участі у грантових програмах Українського культурного фонду «Культурні столиці України» та «Дебюти». Незважаючи на те, що обидві заявки не пройшли відбір («Дебюти» дійшли до останнього етапу), робота в даному напрямку дала достатньо досвіду для подальшої участі в подібних проектах.

У січні за участі туристичного експерта, координатора з розвитку проекту «Зелені Шляхи в Україні» Сергія Підмогильного проведено робочі зустрічі з керівництвом міської ради та Циблівської ОТГ щодо створення стратегії розвитку туризму та активізації екологічного туризму на Переяславщині. За результатами даних зустрічей вирішено погодити старт розробки стратегії туристичного розвитку нашого регіону. Дане рішення окремим пунктом занесено до Програми розвитку туризму на 2020-2021 роки.

На лютневій сесії міської ради затверджено Програму розвитку туризму на 2020-2021 роки. Протягом січня-лютого опрацьовано необхідності в модернізації інфраструктури маршрутом «Україна-1187». Враховуючи те, що даний маршрут може бути частиною обласного туристичного маршруту «Незвідана Київщина», визначено першочергову необхідність в його облаштуванні. Розроблено макети інформаційних дошок та іменних дошок, присвячених видатним постатям Переяслава.

Впродовж року проводилась робота по створенню інформаційно- просвітницького центру «Народний музей». Даний проект є ініціативою громадського діяча та голови ГІ «Корінь нації» та спрямований на розвиток туризму та історико-патріотичного виховання молоді.

У лютому-березні проведено аналіз роботи з виявлення об’єктів нематеріальної культурної спадщини, також з урахуванням можливості їх долучення до розвитку туризму. Ведуться консультації з підготовки документів щодо подання виявленого об’єкту на розгляд відповідної комісії.

Проводилися консультаційні заходи щодо вирішення питання про повернення синагоги з приватної власності у власність громади. Дана автентична будівля стане ще одним вагомим туристичним об’єктом з довгим історичним минулим.

Започаткована та триває робота по наповненню сайту міста інформацією, цікавою туристам та екскурсантам. Також публікуються історичні, краєзнавчі, просвітницькі матеріали.

У рамках проекту «Відкрий Україну» в червні місяці проведено заходи щодо налагодження контактів та домовленостей про співпрацю з працівниками галузі туризму міста Кам’янець-Подільський.

 • проведено новий для Переяславщини захід – заплив Legendary Swim – Pereyaslav, участь у якому взяли спортсмени як всієї України, так і з зарубіжжя.
 • вже вп’яте на зовсім новому рівні проведено спортивно- культорологічний захід «Дніпро Ревучий».

З метою популяризації міста в режимі онлайн, в рамках відзначення Дня міста, за сприяння відділу культури і туризму розроблено та впроваджено віртуальну екскурсію містом «Переяслав-град – 360».

 • на території інформаційно-просвітницького центру «Народний музей» відбувся захід, присвячений Дню туризму, на якому відбулася презентація муралу з видатними постатями Переяслава.

У місті започатковано інфраструктурні перетворення для поліпшення умов перебування в Переяславі потенційного туриста. Але, на сьогоднішній день основними проблемами для розвитку туризму в місті продовжують бути відсутність туристичної інфраструктури та рівень благоустрою, над вирішенням питань щодо чого й працює теперішня команда:

 • відсутність необхідної кількості та облаштування наявних парковочних зон;
 • відсутність достатньої кількості вбиралень;
 • неналежна якість благоустрою парків міста (тим більше у центральній частині міста);
 • неналежна якість благоустрою можливих туристичних маршрутів (піших, автомобільних, велосипедних, водних тощо);
 • незабезпеченість умов на маршрутах для туристів з обмеженими можливостями;
 • відсутність інформаційних вказівників;
 • відсутність інформаційних знаків;
 • відсутність інформаційних дошок;
 • недостатня забезпеченість території біля де-яких пам’яток площами для масових відвідувань туристами (екскурсантами);
 • нерозвинена мережа послуг галузі громадського харчування;
 • мала кількість креативних, стилістичних, історичних локацій тощо.

 

АРХІВНІ МАТЕРІАЛИ