Народні слуги зробили, як і обіцяли: депутатську недоторканність зняли

Буквально у ці хвилини відбулася справді історична подія для України. Народні слуги, як і обіцяли, зняли депутатську недоторканність з народних депутатів. За це проголосувало 373 депутати. Про це повідомляє Укрінформ.

Стало відомо, що Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон №7203 “Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)”. Він набуде чинності з 1 січня 2020 року.

 

Нагадаємо, що законопроєкт №7203 був зареєстрований у парламенті VIII скликання п’ятим Президентом Петром Порошенком. Ним передбачено виключення зі статті 80 Конституції положення, що гарантує парламентаріям депутатську недоторканність, а також неможливість бути притягнутими до кримінальної відповідальності, затриманими чи заарештованими без згоди Верховної Ради. 

Із прийняттям законопроекту, який запропонував Зеленський,  у статті 80 Конституції залишиться лише норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп. А от що стосується кримінальних справ — то тут для правоохоронців повністю зелене світло.

Отож, народні слуги зробили, як і обіцяли: депутатську недоторканність зняли. У це навіть важко повірити. Адже такого рішення українцям довелося чекати роками.

Додати коментар