Круглий стіл у Київській області: діалог податкової служби з громадськістю та бізнесом щодо новацій податкового законодавства 2026 року

У Київській області відбувся круглий стіл за участю представників громадських організацій та бізнес-асоціацій, присвячений новаціям податкового законодавства, які набрали чинності у 2026 році. У заході взяли участь Регіональне відділення Українського союзу промисловців і підприємців у Київській області, Федерація роботодавців Київського регіону «Київщина», Представництво Всеукраїнської спілки громадських організацій «Конфедерація громадських організацій інвалідів України» в м. Києві та Київській області, а також Асоціація фермерів та приватних землевласників Київської області.

Зустріч відкрив керівник податкової служби Київщини Олександр Двірко. У межах заходу з ключових питань виступили заступник начальника ГУ ДПС у Київській області та керівник Офісу податкових консультантів Олена Стичінська, а також начальники профільних управлінь, які окреслили практичні аспекти роботи та представили актуальні аналітичні дані.

Під час зустрічі обговорювали практичний вплив законодавчих змін на бізнес і фізичних осіб, податкові ризики та механізми їх попередження. Особливу увагу приділили діяльності Офісу податкових консультантів Київщини, який надає фахові консультації, допомагає платникам уникати помилок у звітності та будувати партнерські взаємовідносини з податковою службою. Починаючи з вересня 2025 року через Офіси податкових консультантів вдалося вирішити понаднад 4, 7 тис проблемних питань платників податків. 

Учасникам представили аналітичний огляд змін у кількості платників, структурі податкових надходжень до державного й місцевих бюджетів, а також окреслили галузі, які у 2025 році продемонстрували найбільшу динаміку зростання податкових платежів. Окремо зупинилися на прогнозних тенденціях 2026 року та ключових новаціях для ФОПів, самозайнятих і юридичних осіб, зокрема підвищенні мінімальної заробітної плати до 8 647 грн, оновлених підходах до сплати ЄСВ, виключенні охоронної діяльності зі спрощеної системи оподаткування та запровадженні спеціального режиму Defence City для підприємств оборонно-промислового комплексу.

Окрему увагу під час зустрічі приділили питанням автоматизованого стягнення податкового боргу з використанням електронних платіжних інструкцій, а також механізмам добровільного врегулювання заборгованості та її розстрочення. Захід поєднав аналітичні огляди з живою дискусією, практичні приклади та прогнозні підходи, що вкотре підтвердило ефективність відкритого діалогу між податковою службою, бізнесом і громадськістю та сприяло зміцненню довіри до податкових органів.

ГУ ДПС у Київській області

 

Матеріали за посиланням: https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/974365.html 

https://www.facebook.com/share/p/1Bs6WWPjJc/ 

ГУ ДПС у Київській області

 

Новини ДПС:

Плата за землю у 2026 році: застосовується коефіцієнт індексації 1,08

Відкрито нові рахунки для сплати банками податку на прибуток за 2026 рік
 

Перевірки ринку тютюну: ДПС виявила порушення на сотні мільйонів гривень

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua  

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast 

Підписатись на сторінку Ютуб ГУ ДПС у Київській області

https://youtube.com/channel/UCorQvlqMpj1Tnvz35Mgg6g?si=5OtBBEN5G8bh3q7f

Додати коментар