Фонтан у “Серці Переяслава” запрацює на День Прапора

31 травня житель Переяслава-Хмельницького  Євгеній Глазунов подав електронну  петицію до міської ради щодо відновлення роботи фонтану в сквері біля Вознесенського собору на розі вулиць Б.Хмельницького та Сковороди. Вона зібрала 127 підписів із 120 необхідних.

Чашу фонтану викладають мозаїчною плиткою

– Мене приємно вразили зміни, які останнім часом відбуваються у скверику. Красива пішохідна доріжка, викладена тротуарною плиткою, додала йому ошатного вигляду. Пригадалося, як колись у цьому сквері функціонував фонтан. Він не був помпезним, але біля нього завжди було людно. Це спонукало мене до створення петиції. Переконаний, що сквер із діючим фонтаном стане улюбленим місцем відпочинку для людей різного віку, – розповів про свою ініціативу Євгеній Глазунов (26 років).

Виконавчий комітет міської ради розглянув і підтримав петицію. Був розроблений проект рішення про відновлення роботи фонтану, за який проголосували депутати. Об’єкт благоустрою передали на баланс КП Переяслав-Хмельницьке ВУКГ.

На початку серпня розпочалися ремонтні роботи. Як розповів начальник цеху «Благоустрій» КП ВУКГ Давид Модебадзе, в процесі реконструкції вже замінили водопостачальне обладнання, форсунки, забетонували дно фонтану. Наразі чашу оздоблюють мозаїчною плиткою блакитного кольору.  Оновлений фонтан матиме підсвітку. У планах також благоустрій навколишньої території.

За словами Давида Модебадзе, фонтан запрацює 23 серпня, на День Прапора.

Євгеній Глазунов повідомив у фейсбучній групі «Переяслав – це Європа» про початок реконструкції фонтану. Його публікація отримала 290 вподобайок і 39 коментарів.  Більшість користувачів позитивно оцінили новину, дехто пропонував  й інші варіанти благоустрою міста (мову оригіналу збережено):

– Розвиток зон відпочинку, це приємні ініціативи для мешканців міста та пересічних громадян. Вітаю!

– Моя дочка була ще маленька і там плавали чудові “золоті” рибки! Зараз їй 40, хочеться змін на краще!

– Це приємно чути і бачити, сподіваємося, що і газони навколо фонтану засіють травою і будуть вчасно косити.

–  А в‘юнів і черепах теж повернуть? Пам’ятаю їх там 30 років тому.

– Сподіваюсь, що міська рада прийме рішення щодо реконструкції центрального парку. Бо це навіть парком складно назвати.

– Це все добре… Але дуже хочеться і дуже потрібен басейн у місті для наших діток. Давайте ще таку петицію підпишемо!!!

Юлія Строчинська (“Вісник Переяславщини”)

Додати коментар