Відбулись лижні змагання, присвячені подвигу Героїв Крут

Ось уже вкотре Василь Онопрієнко, голова міського СТ «Україна», ініціює проведення щорічних лижних перегонів для всіх охочих. Цьогоріч вони відбулися 28 січня, напередодні Дня пам’яті героїв Крут, тож були присвячені цій події. Про подвиг захисників Києва від більшовицької навали в 1918 р. розповів учасникам змагань під час урочистого шикування науковий співробітник НІЕЗ «Переяслав» Станіслав Дембіцький.

Місце проведення традиційне – запасне та основне поля міського стадіону. Спортсменів цьогоріч зібралося близько півтора десятка, і змагання все більше стають ветеранськими. Очевидно, в молоді просто немає бігових лиж, вона надає перевагу гірським, для спусків. А ось у людей середнього віку на горищах бігові ще можна знайти. Втім, наймолодший учасник гонок, дем’янчанин Роман Батрак, 22 роки, не полінувався і зробив собі спорядження – із двох стареньких батьківських пар лиж обладнав одну і зумів показати третій результат в абсолютній категорії (дистанція 5 км). А переміг на ній Анатолій Дима, показавши 26 хв. 35 сек., друге місце – в Юрія Герасименка. У віковій категорії понад 50 років (дистанція 3 км) найкращий результат показав Олександр Кунах – 20 хв. 52 сек. На такій же дистанції у віковій категорії до 50 років переміг міський голова Тарас Костін (19 хв. 13 сек.). Його присутні привітали не лише з цим успіхом, а й з учорашнім днем народження. Жінок цього разу було лише дві. І вони, терпляче дочекавшись, коли звільняться лижі в чоловічих перегонах, провели змагання між собою. Марія Слюсар показала на кілометровій дистанції кращий результат буквально на десяту секунди, Ольга Іващенко була другою. Всі призери змагань отримали медалі від міського відділу фізкультури та спорту.

За інформацією сайту громадсько-політичної газети “Вісник Переяславщини”