Як розпізнати вигоряння та допомогти собі справитися з ним

Коли втома накопичується, зникають мотивація, інтерес до роботи чи звичних справ, які до цього приносили задоволення, інколи навіть бажання спілкуватися з оточуючими. Відчуття постійної втоми, розгубленості, коли все валиться з рук і нічого не встигаєш, настрій змінюється через дрібниці, стан такий, ніби починаєш захворювати, немає бажання нічого робити та щоб ніхто не чіпав декілька днів.

Таке фізичне чи емоційне виснаження також зветься «вигорянням». Аби не вигоріти, підтримуйте баланс між роботою та особистим життям. І почати варто з простого – припинити перевіряти робочі чати у вихідні. Крім цього, також будуть корисними такі дії:

встановіть певні межі та навчіться казати «ні», коли завдань уже надто багато;
лягайте спати вчасно та повноцінно харчуйтеся;
виділяйте час для себе – для своїх хобі, догляду за собою чи навіть ледарства;
розвивайтеся, «прокачуйте» свою творчість, вивчайте щось нове й корисне;
святкуйте найменші успіхи і перемоги, винагороджуйте себе.
Усі ми часом буваємо «не норм», і це природно. Більше простих технік самодопомоги та підтримки близьких на www.howareu.com. Адже ніколи не пізно навчитися піклуватися про себе!

Комунікаційна кампанія Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською, реалізується завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт. Зміст матеріалів кампанії є винятковою відповідальністю ГО «Безбар’єрність» i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США. Сприяння у виготовленні та поширенні інформаційно-просвітницьких матеріалів надали Міжнародна організація з міграції (IOM Ukraine), рекламний холдинг Megapolis, благодійний фонд BGV.

Додати коментар