У Переяславі розпочалися зйомки документальної стрічки про засновника Національно-історико етнографічного заповідника «Переяслав», Героя України Михайла Сікорського. Виробництвом займається команда Київського Університету імені Бориса Грінченка та переяславець Микола Богатир, повідомляє Proslav.
В основі кінорозповіді – спогади про життєвий шлях видатного історика та краєзнавця. Героями фільму стали люди, які знали особисто і пліч-о-пліч працювали з засновником переяславських музеїв. Майже всі вони – лауреати премії імені Михайла Сікорського:
- Галина Бузян – заслужена працівниця культури України, старша наукова співробітниця НІЕЗ «Переяслав»
- Лариса Голдіна – заслужена працівниця культури України, у минулому головна зберігачка фондів НІЕ3 «Переяслав»
- Валентина Нікітіна – ветеран музейної справи
- Ольга Шкира – заслужена працівниця культури України, директорка бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі
- Ганна Козій – заслужена працівниця культури України, соратниця Сікорського, співавторка наукової концепції та структурного плану Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини
- Станіслав Дембіцький – ветеран музейної справи
- Володимир Воловик – ветеран музейної справи, музейний фотограф
- Олег Коломієць – почесний громадянин міста Переяслава, історик, поет, краєзнавець, член Національної спілки письменників України, ветеран музейної справи
- Ніна Захарчук – старша наукова співробітниця НІЕЗ «Переяслав»
Ідея проєкту належить Мар’яні Ангеловій – завідувачці Науково-методичного центру журналістики Київського Університету імені Бориса Грінченка, продюсерці, телевізійний журналістці з багаторічним стажем та Миколі Богатирю – засновнику інформаційно-просвітницького центру «Народний музей», у якому й проводили інтерв’ювання героїв.
![У Переяславі київські журналісти знімають документальний фільм про Михайла Сікорського](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/10/394938961_6760706257316078_6625927138156013077_n.jpg)
![У Переяславі київські журналісти знімають документальний фільм про Михайла Сікорського](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/10/394697231_6760706327316071_6484067166778343555_n.jpg)
– З Мар’яною Ангеловою ми познайомилися чотири роки тому, – розповів Микола Богатир. – Створений мною оглядовий маршрут Переяслава «Україна – 1187» тоді став кращим у проєкті «Патріотичні екскурсії Київщини» і я проводив у Переяславі триденний практикум зі створення екскурсійних маршрутів. Серед учасників була і Мар’яна Степанівна, з того часу ми співпрацюємо. Вона допомагала в організації заходу «Дніпро Ревучий». Її мати – відома українська поетеса Тамара Коломієць. Сама пані Мар’яна теж пише вірші. Їхні книги ми дарували школярам під час пізнавального квесту «Просвітницький на колесах. Хто ми і звідки?»
– Сподіваюся, що цей фільм стане інструментом підтримки та збереження просвітницького центру «Народний музей», щоб і надалі він розвивався і продовжував справу Михайла Сікорського, – зазначив Микола Богатир.
![У Переяславі київські журналісти знімають документальний фільм про Михайла Сікорського](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/10/395076861_6760706560649381_9072259037966631426_n.jpg)
У зйомках документального фільму взяв участь і голова Переяславської громади Вячеслав Саулко. На своїй фейсбук-сторінці подякував творцям за реалізацію важливого проєкту. Він наголосив, що благоустрій території біля «Народного музею», де нещодавно встановили пам’ятник Михайлу Сікорському і поклали тротуарну плитку, продовжується:
«Це місце стане найкращим стартом екскурсійного маршруту для гостей нашого міста і починатиметься він зі знайомства з фундатором музеїв Михайлом Сікорським».