У Переяславській громаді стартував новий навчальний рік. Першого вересня у закладах освіти пролунав перший дзвоник. Proslav відвідав урочистості з нагоди Дня знань.
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/den-znan-u-pereyaslavi.jpg)
Переяславська гімназія №4
Першою естафету Першого дзвоника прийняла Переяславська гімназія №4. О 8:30 у стінах навчального закладу розпочалося святкове дійство за участі учнів перших та дев’ятих класів.
З початком навчання дітей, батьків та педагогів привітали директор гімназії Анатолій Чуян та очільник громади Вячеслав Саулко.
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/photo-0003.jpg)
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/photo-0004.jpg)
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/photo-0008.jpg)
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/photo-0009.jpg)
Переяславська гімназія №2
У гімназії №2 святкову лінійку провели на подвір’ї закладу. Найстарші гімназисти – дев’ятикласники – вітали першачків у шкільній родині ритмічним танком, а маленькі учні віддячили зворушливими віршиками. Далі майбутні випускники провели дітлахів на їхній перший у житті урок.
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/photo-0013.jpg)
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/photo-0015.jpg)
У гімназії №2 два дев’ятих класи, які налічують 55 майбутніх випускників. Учениця 9-А класу Іванна вже визначилася з планами після закінчення гімназії: продовжуватиме навчання у десятому класі міського ліцею, а її однокласниці Анастасія та Валерія – вступатимуть до Переяславського ЦПТО та до київського освітнього закладу.
У 1-А класі – 27 дітей. Разом зі своєю вчителькою Наталією Буряковою вони навчатимуться за спеціальною програмою «Інтелект України». Її особливість – впровадження сучасних методик викладання та інтерактивних завдань.
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/photo-0020.jpg)
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/photo-0022.jpg)
У 1-Б класі – 24 дитини. Перша вчителька Валентина Никоненко навчатиме їх за програмою всеукраїнського проєкту «Розумники» (Smart Kids), який поєднує комп’ютерні технології та традиційні засоби навчання.
За словами директорки Валентини Одинець, серед 595 учнів гімназії – 21 із внутрішньо переміщених родин.
– Новий навчальний рік починаємо з оптимізмом, надією на те, що навчатимемося з мінімальною кількістю тривог, вдячністю нашим Збройним Силам та молитвою за мир, – сказала Валентина Вікторівна.
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/photo-0031.jpg)
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/photo-0038.jpg)
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/photo-0039.jpg)
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/photo-0042.jpg)
Переяславський ліцей імені Володимира Мономаха
Урочистості для ліцею імені Володимира Мономаха (колишня сьома школа) провели у залі другого корпусу Центру культури та мистецтв. Учнів і педагогів привітала новопризначена директорка Людмила Отечко.
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/photo-3.jpg)
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/photo-2-1.jpg)
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/09/photo-1-1.jpg)
Поки в укритті закладу тривають ремонтні роботи, першокласники ліцею навчатимуться в другу зміну на базі гімназії №2. Учні других-четвертих класів – у другу зміну в гімназії №3, п’ятих-одинадцятих – дистанційно. Начальник відділу освіти Петро Ярмоленко зазначив, що ремонт планують завершити до кінця жовтня. Учні всіх освітніх закладів у селах громади навчатимуться очно.
Загалом у закладах середньої освіти Переяславської громади навчатимуться 4056 учнів, з них – 339 першокласників. До одинадцятих класів, які функціонують на базі ліцею імені Івана Мазепи та ліцею імені Володимира Мономаха, перейшов 161 учень.