До уваги власників квартир, що розташовані в багатоквартирному житловому будинку №50 по вул. Шевченка

 Шановні  власники квартир  Комунальне підприємство «Управляюча компанія «Виробниче управління житлово-комунального господарства» Переяславської міської ради» доводить до вашого відома  наступну  інформацію.

Нещодавно трапився  випадок,  через несправну конструкцію балкона його  частини  впали  на балкони нижніх поверхів та прибудинкову  територію, що  могло привести до негативних наслідків.

За результатами обстеження балконів комісією зроблено висновок, що балкони не відповідають державним будівельним нормам їх стан оцінюється як аварійний, що  несе  небезпеку  та  загрозу для  життя. 

Комунальне підприємство «УК «ВУЖКГ», яке обслуговує будинок, нагадує, що балкони та лоджії відносяться до загальної площі квартири з відповідними коефіцієнтами та не є місцем спільного користування будинку. Тому, у разі виникнення такої потреби, заходи з належного утримання та ремонту балконів повинні здійснювати власники житла. Також вони повинні здійснювати необхідні заходи для захисту від зовнішніх опадів з метою запобігання руйнуванню.

Відповідно до п. 6  Положення про порядок передачі квартир (будинків),  у власність громадян, затвердженого наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 16.12.2009  № 396, загальна площа квартири (будинку), що передається у власність, визначається як сума площ жилих і підсобних приміщень квартири, веранд, вбудованих шаф, а також площ лоджій, балконів і терас, які враховуються з використанням коефіцієнтів, визначених розділом 6 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 № 127.

Таким чином, балкон є невід’ємною частиною квартири і разом з нею є приватною власністю мешканця, який приватизував житло.

Згідно ст. 322 Цивільного кодексу України Власник зобов’язаний утримувати майно, що йому належить.

Згідно ст. 10 Закону України «Про приватизацію житлового фонду» Власники квартир багатоквартирних будинків та житлових приміщень у гуртожитку є співвласниками допоміжних приміщень у будинку чи гуртожитку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку чи гуртожитках. Таким чином, саме власники квартир повинні нести витрати на приведення в належний стан балконів.

Виходячи з вище викладеного, доводимо до Вашого відома, що всі балкони будинку потребують реконструкції або капітального ремонту тому, з метою запобігання  нещасних випадків, всім  власникам  необхідно привести  їх в належний  небезпечний  стан, та до відновлення обмежитись у їх використанні.

Адміністрація КП «УК «ВУЖКГ»

Переяславської  міської ради  

Додати коментар