МВС збирає ДНК українців: хто має здати свої дані

Українські військові та поліцейські мають здати свої ДНК-дані. У Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що це пов’язано з ухваленням закону про державну реєстрацію геномної інформації людини.

Деталі

Про нове правило для військових та поліцейських повідомив заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко. Представник МВС розповів:

Щодо обов’язкової реєстрації, є така норма, що на період дії воєнного стану відбираються зразки ДНК у військовослужбовців і у співробітників правоохоронних органів

Він пояснив, що ці професії було обрано невипадково. Під час воєнного стану найбільше втрат серед представників цих професій.

Зазначається, що дані військових та правоохоронців не вносяться одразу до реєстру ДНК. Вони зберігаються у особистих справах і приймаються лише за необхідності.

Раніше Верховна Рада ухвалила закон “Про державну реєстрацію геномної інформації людини”. Мова йде про  створення державної бази даних ДНК. Це необхідно для  ідентифікації осіб, які вчинили кримінальні правопорушення та невпізнаних тіл (останків).

Джерело: МВС

Додати коментар