20 квітня – День вдячності волонтерам

 Щорічно 20 квітня людство висловлює вдячність усім, хто знайшов у собі силу, відвагу та доброту здійснювати добрі справи, не вимагаючи нічого натомість.Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році, у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької та французької молоді, у рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найзапекліших боїв між німецькими й французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, й рух поширився світом.
   На сьогоднішній день волонтери – це мобільна резервна армія України. У ній є свої постачальники, медичні підрозділи, авторемонтні майстерні, фінансисти, медичний транспорт, служба тилу (яка виробляє необхідні для армії речі і продукти) та навіть свої засоби масової інформації: сьогодні в Україні волонтери стають відомими блогерами поки пишуть звіти в соцмережах. Завдяки їх нелегкій праці безліч людей отримує необхідну допомогу. Волонтери допомагають дітям і дорослим, піклуються про здоров’я людей і тварин, їхній комфорт і безпеку. Нерідко волонтерам доводиться навіть ризикувати власним життям заради порятунку інших.
     Жителі Переяславської громади в цей складний для України час не залишаються осторонь проблем нашої держави: це прості люди, учні та вчителі, підприємці та пенсіонери. Кожен з них вносить часточку своєї душі і праці у спільну мету – звільнити нашу країну від посягань російських загарбників та їх посіпак, забезпечуючи усім необхідним – від амуніції, їжі та ліків до паливо-мастильних матеріалів.

     Титанічну роботу здійснюють громадські ініціативи не лише нашого краю. Всі хто в тилу – це волонтери, допомога яких неоціненна і спрямована передусім на підтримку військовослужбовців, у тому числі і наших земляків.  

  Шановні волонтери! Висловлюємо слова подяки від імені кожної людини, якій ви допомогли, за вашу людяність, безкорисливу працю. Ви витрачаєте вільні хвилини на те, щоб комусь допомогти.  Для вас найціннішою подякою є розуміння того, що ви реально можете врятувати людське життя. Нині, завдяки ваші підтримці воює не тільки зброя – воює український дух, який неможливо здолати!

Ми переможемо! З нами Бог і Правда!

Слава Україні!

Міський голова                                    Вячеслав САУЛКО 

Додати коментар