«Свіча пам’яті – свіча надії» – книжкова виставка до Дня пам’яті Голодомору

Голодомор 1932 – 1933 років в Україні – жахлива сторінка нашої спільної історії. Проходять роки, минають десятиліття, а страшна трагедія 1933 року всеодно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після страшних років голоду. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією. Адже й нині живе у пам’яті народу прокляття тим, хто знущався над його долею і життям. Ще й досі у сни людей приходять ці похмурі тіні, ще й досі кровоточать роз’ятрені серця, болить душа, що звідала горя до краю.

Нині українське суспільство переосмислило наслідки, характер, масштаби трагедії і гідно вшановує пам’ять мільйонів співвітчизників.
 З особливою силою правда про Голодомор зазвучала в незалежній Україні після 1991 року. Результатом зусиль громадськості та держави стало визнання Голодомору актом геноциду українського народу. Кожен громадянин повинен знати масштаби цієї трагедії, пам’ятати й передавати ці знання дітям, аби подібні трагедії не могли повторитися ніколи.

У музеї-архіві імені Юрія Бойка Блохина Університету Григорія Сковороди в Переяславі до Дня пам’яті жертв голодомору оформлена виставка: «Великий голод в Україні 1932-1933 років. Свіча пам’яті – свіча надії», де кожен бажаючий зможе ознайомитися з літературою про Голодомор – геноцид нашого народу.

На тематичній виставці представлені документи, свідчення очевидців, матеріали Міжнародних конференцій «Голодомор 1932-1933 років в Україні», котрі відбувалися в Мюнхені (2006-2012 років), а також з науковою літературою: «Геноцид українців 1932-1933 рр. За матеріалами досудових розслідувань» // О. Петрисишин, М. Герасименко, О. Стасюк. – Київ, 2021 р.;   «Україна. Голодомор 1046-1947 років: непокараний злочин, забуте добро». – Київ, 2017 р.; «Знімали у тайзі кіно про хліб (повість)» та «Непокарані вбивці нації (документи і матеріали). – Київ, 2013 р., автором яких є Андрій Бондарчук;  «Пам’ять народу: геноцид в Україні голодом 1932-1933 років. Свідчення. Книга перша / Упорядники: О. Веселова, О. Нікілєв. – Київ, 2009.;  В. Сергійчук. Як нас кормили Голодом. Вид. 3. – Київ, 2006 р.; Т. Конончук. Затемнення українського сонця, або Трагедія Голодомору 1932-1933 років у фольклорі України. – К., 1998 р. , збірник наукових праць  «Голодомор – геноцид 1932-1933 років» – Мюнхен, 2009 р. та багато іншого.

Проблема голодомору знайшла широке висвітлення у дослідженнях українських і зарубіжних науковців. У виданнях, які представлені на виставці, публікується велика кількість матеріалів, що переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки цієї страшної події, яка забрала мільйони життів безвинних людей.

Світла пам’ять кожному, хто став безневинною жертвою небаченого світом тяжкого злодіяння в Україні у 1932-1933 роках, масового знищення людини людиною, назва котрому – Голодомор!

Ольга Науменко

Додати коментар