Зміни до ПДР: чого чекати водіям та не тільки?

1 листопада в Україні набувають чинності деякі зміни у правилах дорожнього руху. Зокрема вони стосуються дорожніх знаків, дорожньої розмітки та руху велосипедів і пішоходів, і зумовлені необхідністю приведення положень ПДР у відповідність до національних стандартів України.

Які нововведення на нас чекають?

Нові дорожні знаки – житлова зона, пішохідна доріжка, початок населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборона руху транспортних засобів, автозаправні/електрозарядні станції, місце для зарядки електромобілів, платна дорога та її кінець, острівець безпеки, діагональний пішохідний перехід та інші.

Джерело:
http://patrol.police.gov.ua/
Джерело:
http://patrol.police.gov.ua/

Нова дорожня розмітка, яка вводиться для позначення засобу для заспокоєння руху; виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв’язки; перед виходами з території шкіл; для позначення місця концентрації ДТП; для позначення виділених місць паркування уздовж доріг тощо.Також до чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона.

“У ПДР змінено вимоги щодо крайової дорожньої розмітки відповідно до положень ДСТУ 2587:2021, де крайовою є лише розмітка 1.2.Наголошу, що саме КУпАП зміни не торкнулись, тож відповідальність за порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг залишається тою, що і була (штраф від 340 грн. – ред)”, – роз’яснює перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Олексій БІЛОШИЦЬКИЙ.

Зміни пов’язані з рухом велосипедистів, пішоходів та осіб з порушенням зору:

– нове визначення велосипедної доріжки;

– поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду;

– вказані права та обов’язки велосипедистів та детально регламентується, як вони повинні діяти під час руху;

– регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.

Щодо велосипедистів, то адміністративна відповідальність для них також залишається незмінною, а саме за ст. 127 (Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин) КУпАП передбачає штраф від 255 грн до 850 грн у залежності від виду порушення.

Джерело:
http://patrol.police.gov.ua/

Додати коментар