![](http://koda.gov.ua/wp-content/uploads/2020/05/titul-300x175.png)
Так, серед злочинів проти людяності, від яких постраждала Україна, найважчі наслідки мав демографічний терор, знищення людського ресурсу. 22 січня 1942 р. розпочалося вивезення молоді на примусові роботи з Києва. Тоді до Німеччини відправили 1,5 тисяч осіб. За роки окупації до примусової праці на території нацистської держави залучили сотні тисяч юнаків і дівчат Київщини. Ставлення суспільства до них – остарбайтерів – завжди було неоднозначним.
До Дня пам’яті та примирення жертв Другої світової війни Державний архів презентує on-line виставку архівних документів «Остарбайтери Київщини: документи».
![](http://koda.gov.ua/wp-content/uploads/2020/05/2.1.-Povistka-Badruku-Ivanu-s.-Glevakha-Vasilkivskogo-rayonu-Kiivskoi-oblasti.-7-travnya-1943-r.-R-2325-op.-2-spr.-3-ark.-8.image00412.jpg)
241
![](http://koda.gov.ua/wp-content/uploads/2020/05/2.2.-Povistka-Badruku-Ivanu-s.-Glevakha-Vasilkivskogo-rayonu-Kiivskoi-oblasti.-7-travnya-1943-r.-R-2325-op.-2-spr.-3-ark.-8zv.image00413.jpg)