Уряд спрямував місцевим бюджетам кошти на освіту та підтримав позицію АМУ щодо врахування реального контингенту учнів

12 лютого відбулось засідання Кабінету Міністрів України під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Позицію Асоціації міст України представляв заступник Виконавчого директора АМУ Володимир Мягкоход.
Під час засідання Уряд схвалив ряд рішень у сфері освіти:
Актом визначається порядок та умови надання субвенції на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів», що відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» складає 3,5 млрд гривень. Ці кошти спрямовуватимуться на реалізацію проєктів, пов’язаних із завершенням розпочатих у попередніх періодах будівельних робіт з будівництва нових будівель і споруд комунальних закладів загальної середньої освіти, реконструкцією, капітальним ремонтом існуючих будівель, споруд закладів освіти та формуванням нового освітнього простору у закладах освіти. Використання субвенції здійснюватиметься на засадах співфінансування з місцевими бюджетами. 
Актом вносяться зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа». Так, понад 1 млдр грн буде спрямовано на закупівлю засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи (або структурних підрозділів інших закладів освіти, що забезпечують здобуття початкової освіти), на закупівлю обладнання, інвентарю для фізкультурно-спортивних приміщень, засобів навчання, у тому числі навчально-методичної та навчальної літератури, зошитів з друкованою основою для закладів загальної середньої освіти, що беруть участь в експерименті з реалізації Державного стандарту початкової освіти, виділено 25 млн грн; на підвищення кваліфікації педагогічних працівників та проведення супервізії буде спрямовано 361 млн гривень.
Нагадуємо, що обсяг цієї субвенції у Державному бюджеті України складає 1,4 млрд гривень, що на 17% більше, ніж минулого року. Також постановою здійснюється розподіл коштів між обласними бюджетами та бюджетом м. Києва.
Звертаємо увагу, що субвенція надається на засадах співфінансування з місцевими бюджетами. При цьому джерелами співфінансування коштів місцевих бюджетів не можуть бути міжбюджетні трансферти з державного бюджету місцевим бюджетам. Погодження розподілу ОДА коштів між місцевими бюджетами базового рівня здійснюватиметься МОН.
Розпорядженням визначаються особливості використання залишків коштів за освітньою субвенцією на оснащення закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти. Йдеться про придбання обладнання для навчальних кабінетів та STEM-лабораторій. Відповідно до додатку 2 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 року № 1109 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2019 рік» на ці потреби буде спрямовано у 2020 році 802 млн гривень. Закупівля обладнання здійснюватиметься централізовано й контролюватиметься Міністерством освіти і науки України. Прийняття акта сприятиме покращенню матеріально-технічного стану закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти й дозволить покращити якість STEM-освіти.
Актом збільшено освітню субвенцію шляхом розподілу коштів між місцевими бюджетами з урахуванням уточненого параметра кількості учнів усіх типів закладів загальної середньої освіти становить на 5 вересня 2019 року, та забезпечити розподіл резерву освітньої субвенції для бюджету Балтської міської об’єднаної територіальної громади Одеської області, що має територіальні особливості (додано 14079,3 тис грн). Усього бюджетам громад буде додано 2,5 млрд гривеньАМУ уже наголошувала на врахуванні реального контингенту учнів в обрахунках обсягу освітньої субвенції під час засідань робочої групи Міністерства освіти і науки України з доопрацювання Формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами протягом 2018-2019 років.

Додати коментар