Корисні поради які допоможуть Вам безпечно зустріти і провести Новорічні та Різдвяні свята

Під час Новорічних та Різдвяних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при неправильному встановленні ялинок, користуванні електрогірляндами та піротехнічними виробами.

Задля того, щоб убезпечити людей від можливих небезпек святкового періоду Переяслав-Хмельницький РС ГУ ДСНС України у Київській області звертається до Вас з проханням: дослухайтесь до корисних порад і це допоможе Вам безпечно зустріти і провести Новорічні та Різдвяні свята. 

Як безпечно встановити ялинку

Ялинку слід розмістити на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення та знаходилася на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів або легкозаймистих матеріалів. Це необхідно зробити на той випадок, щоб при виникненні пожежі, полум’я не перекинулося на легкозаймисті речі.

Для прикрашання ялинки необхідно застосовувати електричні гірлянди тільки заводського виготовлення. Не забувайте, що лампи гірлянди треба закріплювати надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі. Обов’язково перевірте справність електричного дроту та його ізоляцію. В разі, якщо ви помітили певну несправність гірлянди: з’явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання дроту – негайно вимкніть її.

Також слід завжди пам’ятати, що хвоя сама по собі є легкозаймистою. Не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими іграшками, ватою та марлею, бо вони також можуть легко спалахнути. І звичайно ж, для прикрашання ялинки не можна використовувати свічки.

Переяслав-Хмельницький РС ГУ ДСНС України у Київській області звертається до громадян: дотримуйтесь правил безпеки під час Новорічних та Різдвяних свят! Будьте вкрай обережними з бенгальськими вогнями, свічками, петардами та феєрверками! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

Начальник Переяслав-Хмельницького РС

ГУ ДСНС України у  Київській області 

підполковник служби цивільного захисту                                        Сергій Лисенко

Додати коментар