23 червня 2026 року, у Міжнародний олімпійський день, Університет Григорія Сковороди в Переяславі зустрів 40-річчя свого поступу та відновлення традиції вищої освіти на Переяславщині. З нагоди ювілею з головної алеї альма-матер стартувала знакова спортивна подія – святковий велопробіг під символічною назвою «40 років – 40 кілометрів» – сай УГСП.
Захід пройшов за ініціативи адміністрації університету, факультету фізичної культури, спорту і здоров’я, ГО «Сильні Переяслава» та за підтримки профспілкового комітету, відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю і соціально-гуманітарного відділу університету.

Святковий ранок розпочався зі збору учасників біля погруддя Григорію Сковороді на центральній алеї університету. Більшість велосипедистів дотрималися дрес-коду, обравши одяг у патріотичних синьо-жовтих кольорах. Захід, який модерував провідний фахівець відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю університету Олександр Молоткін, відкрили виконанням Державного Гімну України та хвилиною мовчання на знак вдячності й шани героям, які ціною власного життя захищають нашу свободу.
З вітальними словами до присутніх звернулися почесні гості та організатори. Проректор з навчально-методичної роботи Володимир Носаченко нагадав присутнім про історичні витоки закладу:
«23 червня 1986 року постановою Ради міністрів УРСР в Переяславі було утворено філіал Київського державного педагогічного університету імені Горького. З того часу почався відлік новітньої історії університету. За цей час багато подій минуло, багато людей змінилось, змінювались кафедри, факультети. Але незмінними залишилися традиції. Сьогодні одна із таких традицій – це урочистий велопробіг. Хочу подякувати організаторам та органам місцевого самоврядування. Бажаю всім успішно дійти до фінішу без травм і дотримуватись правил!», – побажав Володимир Миколайович.
Міський голова Переяслава Вячеслав Саулко, який і сам долучився до заїзду як учасник, відзначив величезний внесок викладачів та студентів у розвиток громади:
«Саме сьогодні свій 40-річний ювілей святкує наш легендарний, славетний Університет Григорія Сковороди. Попереду багато колективних років життя, але позаду – велика титанічна праця педагогічного, студентського, викладацького складу, які формували цей величний, чудовий заклад. І саме сьогодні 40 років і сьогодні ми їдемо 40 кілометрів. Прийміть 40 разів подяку нашому університету славетної слави! Слава Україні!», – щедро зичив Вячеслав Володимирович.

Декан факультету фізичної культури, спорту і здоров’я Віктор Куйбіда підкреслив високий статус заходу та відзначив присутність на ньому видатних спортсменів-випускників, які прославляють Переяслав на всеукраїнських та міжнародних аренах. Одним із таких героїв є Олександр Тимчак – випускник університету, паралімпієць, учасник команди «Сильні Переяслава» та національної збірної України з паравелоспорту. У цей день він звернувся до учасників, особливо до молоді, з потужним мотиваційним посилом:
«Ви будете ставати дорослішими, і кожен день у вас будуть нові виклики. Ніколи не здавайтеся, рухайтесь вперед. Визначте собі максимально можливу ціль і щодня працюйте над цим, щоб досягти успіху в майбутньому. Не розтрачайтеся на побутові, на повсякденні якісь речі, які в подальшому вам не дадуть необхідного результату!», – зазначив ветеран російсько-української війни, спражній символ сковородинівської незламності.
Безумовним пріоритетом при проведенні заходів для організаторів була безпека. Перед виїздом головний суддя велопробігу Микола Горбенко провів детальний інструктаж, звернувши увагу на правила поведінки в колоні та поводження з інвентарем:
«Я просив би вас їхати повільно, але впевнено. Щоб ніхто нікуди не поспішав. Усі машини пропускаємо. Хто зламається чи кому стане зле – позаду їде наша машина, всіх підберемо. І найголовніше: коли повернемося сюди, дуже прошу – все, що ви брали з нашої матеріальної бази (велосипеди, шоломи), будь ласка, поверніть назад організаторам. Щасливої дороги!», – підкреслив Микола Іванович.
Заїзд об’єднав близько сотні учасників. На старт вийшли студенти, викладачі, містяни, а також гості з Борисполя та інших міст Київщини. Велопробіг продемонстрував неймовірну єдність поколінь: наймолодшому учаснику виповнилося лише 9 років, тоді як найстаршому – 79 років.

Безпосередньо попереду колони велосипедистів, задаючи безпечний темп і контролюючи самопочуття учасників, рухалася незмінна супутниця «Сильних Переяслава» у всіх їхніх спортивних ініціативах та звитягах – фельдшер Переяславської станції екстреної медичної допомоги Ольга Малікова. Завдяки злагодженості служб, заїзд пройшов на найвищому рівні.
У цілях безпеки початковий, завчасно анонсований, маршрут було дещо скориговано. Колона у супроводі двох екіпажів патрульної поліції рушила від університету через центр міста: повз міську раду, Алею Героїв, по вулиці Богдана Хмельницького до вокзалу, зробила коло мікрорайонами та виїхала з міста в напрямку Гайшина і Чирського, повернувшись до УГСП через мікрорайон «Підварки».

Як розповіли пресслужбі університету організатори, надійна медична підтримка заходу стала можливою завдяки Генеральному директору КНП Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Оксані Шарко, яка оперативно забезпечила виділення карети швидкої допомоги для чергування біля відділення «Укрпошти» на випадок екстрених ситуацій. Організатори та учасники висловлюють щиру вдячність за сприяння та безпековий супровід й Начальнику відділу поліції №1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області підполковнику поліції Віталію Івасенку, чиї підлеглі професійно забезпечили правопорядок на усьому маршруті руху колони.

Дистанцію оновленого маршруту пелотон подолав на одному диханні – трішки більше ніж за годину учасники успішно фінішували на площі рідного університету. Кульмінацією свята стала церемонія нагородження.
До учасників долучився ректор УГСП Віталій Коцур, який щойно повернувся з відрядження:
«Сьогодні ми демонструємо не лише данину історії та вшанування 40-річчя університету. Ми показуємо, наскільки ми єдині, наскільки ми сильна і потужна нація, готова згуртуватися, вистояти і перемагати. Всі, хто взяв участь у цьому велопробігу – це вже переможці. Переможці над собою і над тими викликами, які ми долаємо разом. Дякую ветеранам, викладачам, студентам, міському голові. Разом ми – потужна сила!», – зазначив Віталій Вікторович.
Разом із міським головою Вячеславом Саулком ректор провів урочисте вручення пам’ятних нагород. Кожен велосипедист отримав диплом учасника велопробігу та пам’ятну медаль. Ці відзнаки засвідчують, що кожен із них продемонстрував силу духу, витривалість та єдність заради розвитку громади, підтримки захисників України та шани до рідного Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Свято завершилося масштабною спільною світлиною, дружніми підбадьореннями та обіймами. Усі світлини фотомайстрині університету Ірини Середи з місця події шукайте за посиланням – https://8623-irina.gallera.io/veloprobig
Сьогодні була написана ще одна яскрава сторінка в історії УГСП – сторінка, сповнена руху, здоров’я, згуртованості та віри у велике майбутнє!
Нагадаємо, що відзначення 40-річчя поступу університету продовжиться найближчими днями – у п’ятницю альма-матер запрошує на урочистості з нагоди ювілею, а в суботу УГСП збирає випускників на грандіозний зліт «40 років. Тисячі історій» – не забудьте спланувати візит до альма-матер на 27 червня. Усі деталі та інформацію щодо доїзду і поселення ми зібрали у цій публікації.





«Сьогодні ми демонструємо не лише данину історії та вшанування 40-річчя університету. Ми показуємо, наскільки ми єдині, наскільки ми сильна і потужна нація, готова згуртуватися, вистояти і перемагати. Всі, хто взяв участь у цьому велопробігу – це вже переможці. Переможці над собою і над тими викликами, які ми долаємо разом. Дякую ветеранам, викладачам, студентам, міському голові. Разом ми – потужна сила!», – зазначив Віталій Вікторович.








