У громадських місцях встановлять автомати для збору пластикових пляшок

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонують проаналізувати та вивчити закордонний досвід із влаштування спеціальних автоматів для збору пластикових та алюмінієвих пляшок – так званих «фандоматів» у громадському просторі.

Відповідні зміни планується внести у державні будівельні норми щодо благоустрою, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу Мінрегіону.

Як зазначили в міністерстві, у багатьох країнах Європи та світу на вулицях в місцях масового скупчення людей можна зустріти фандомати. Це автомати, які обмінюють пластикові та інші пляшки, наприклад, алюмінієві, на гроші або спеціальні чеки, за які можна купити, приміром, корм для тварин або пакети для собак. Така ініціатива заохочуватиме людей до розумного збору і використання пластику та покращення екологічного стану міст.

В Мінрегіоні вважають, що в Україні це теж могло би спрацювати, тому наразі планується більш детально вивчити іноземний досвід для внесення відповідних змін у державні будівельні норми.

Поки що орієнтовний розрахунок такий: 1 фандомат на 5 тисяч людей.

Зазначимо, фандомати отримали свою назву від німецького слова «pfand», яке дослівно перекладається як «застава». Такі автомати

можуть визначати об’єм і вагу тари, а сканер – розпізнавати близько 30 тисяч штрих-кодів і в точності ідентифікувати об’єкт.

Додати коментар