
“Якщо в дитини після уроку сяють очі, то їй було цікаво”
Тренером і наставником семінару виступив Юрій Захарчук, учитель історії, керівник проєктів освітньої фундації “МрійДій”, який розповів:
— Ми з учителями трішки попрактикувалися, попрацювали з різними інструментами штучного інтелекту. Це потрібно для того, аби удосконалити педагогічні навички та набути нового досвіду у використанні цифрових рішень.
— Коли дитина виходить з уроку з сяючими очима, коли їй було цікаво, тоді й учитель відчуває приємний післясмак від роботи. Саме заради таких моментів варто впроваджувати нові інструменти, — переконаний тренер.
Основна частина семінару – це була практична робота. Але розпочали з короткого обговорення: що таке штучний інтелект, чи потрібен він в освіті, чи може замінити вчителя.
Чи замінить штучний інтелект учителя?
— Думки різні. Одні педагоги вважають, що ера цифрових інструментів буде потужнішою та впливовішою. Інші — що ШІ ніколи не матиме емпатії, — зазначає Юрій Захарчук. — Лише вчитель може відчути емоції дитини, заспокоїти її, підтримати, дати пораду. Це — не під силу жодному алгоритму.
Тренер також нагадав, що штучний інтелект вже давно присутній у нашому повсякденному житті, наприклад, у сучасних пральних машинах, які самі визначають вагу білизни й ступінь забруднення.