9 серпня 2024 року до Музею пам’яті Поліського району Київської області Національного історико-етнографічного заповідника “Переяслав” завітали голова Київського обласного товариства “Поліське земляцтво” Броніслав Андрієвський та члени правління товариства Василь Безверхий, Петро Гаращенко, Анатолій Постолюк, а також дослідник Маттео (Тео) Бенуссі.
Маттео Бенуссі – соціальний антрополог, спеціалізується на релігії, політиці в постсоціалістичній Євразії та Східній Європі. Народився в м. Тревізо, Італія. Після закінчення художньо-гуманітарної гімназії у Венеції, навчався в університеті Ка’Фоскарі на факультеті антропології, етнології та етнолінгвістики. Докторський ступінь отримав у Кембриджському університеті. Є стипендіатом глобальної стипендії імені Марії Склодовської-Кюрі, організованої університетами Каліфорнії, Берклі та Ка’Фоскарі, Венеція.
Він є одним з провідних італійських експертів з питань Чорнобильськлї катастрофи.
Тривалий час Тео перебував в Україні, зокрема у Поліському районі, де вивчав особливості життя поліщуків після Чорнобильської катастрофи. Результатом його дослідження стала робота “Ми залишились, щоб жити. Етнографія побуту постчорнобильського Полісся” виконана на основі досліджень, що проводились в Поліському та Іванківському районах.
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/455137630_1014992560317946_2881688732594995788_n-577x1024.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/454609835_1014992206984648_130712138712167864_n-577x1024.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/454616052_1014992493651286_9109492525474824119_n-576x1024.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/454653845_1014992353651300_3257833380234842825_n-1024x576.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/454689928_1014994026984466_3898964954530103871_n-669x1024.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/454720612_1014993003651235_8307560363934657465_n-577x1024.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/454742370_1014992436984625_6229465323150411834_n-576x1024.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/454764673_1014995003651035_2465460220343559009_n-1024x577.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/454819010_1014992400317962_3580752625686616062_n-577x1024.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/454885179_1014994376984431_5600446165489329700_n-559x1024.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/455008384_1014993066984562_5100994858978268825_n-577x1024.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/455096460_1014994953651040_816492003592290883_n-673x1024.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/455137630_1014992560317946_2881688732594995788_n-577x1024.jpg)